Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen dat zo snel mogelijk een einde komt aan het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat verklaarde Amerikaans speciaal gezant Amos Hochstein tijdens een bezoek aan Beiroet. Hij sprak daar onder meer met de voorzitter van het parlement, een bondgenoot van Hezbollah.

Hochstein zei tijdens het bezoek dat het niet in het belang van het Libanese volk is om "de toekomst van Libanon te verbinden aan andere conflicten in de regio". Hij verwees daarmee naar een belangrijke eis van Hezbollah. Die groep beschiet Israël al maanden uit solidariteit met de Palestijnen en eist dat Israël de militaire operatie stopt in de Gazastrook.

Israël en Hezbollah vochten in 2006 ook al een oorlog uit. VN-resolutie 1701 maakte toen een einde aan dat conflict. In die resolutie staat dat alleen het Libanese regeringsleger en de vredesmacht van de Verenigde Naties ingezet mogen worden in het zuiden van Libanon, bij de grens met Israël. De Libanese premier Najib Mikati heeft vorige week aangegeven dat zijn regering bereid is om de aanwezigheid van het regeringsleger daar te versterken als er een staakt-het-vuren wordt gesloten.

Gezant Hochstein blikt kritisch terug op de nasleep van de vorige oorlog. "Resolutie 1701 was succesvol in het beëindigen van de oorlog van 2006, maar laten we eerlijk zijn: niemand heeft iets gedaan om het te implementeren", aldus de Amerikaanse gezant. "Het is niet genoeg als beide partijen zich nu simpelweg committeren aan 1701."

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

1 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

6 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

6 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

7 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

7 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

7 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

8 uur geleden