Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen dat zo snel mogelijk een einde komt aan het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat verklaarde Amerikaans speciaal gezant Amos Hochstein tijdens een bezoek aan Beiroet. Hij sprak daar onder meer met de voorzitter van het parlement, een bondgenoot van Hezbollah.

Hochstein zei tijdens het bezoek dat het niet in het belang van het Libanese volk is om "de toekomst van Libanon te verbinden aan andere conflicten in de regio". Hij verwees daarmee naar een belangrijke eis van Hezbollah. Die groep beschiet Israël al maanden uit solidariteit met de Palestijnen en eist dat Israël de militaire operatie stopt in de Gazastrook.

Israël en Hezbollah vochten in 2006 ook al een oorlog uit. VN-resolutie 1701 maakte toen een einde aan dat conflict. In die resolutie staat dat alleen het Libanese regeringsleger en de vredesmacht van de Verenigde Naties ingezet mogen worden in het zuiden van Libanon, bij de grens met Israël. De Libanese premier Najib Mikati heeft vorige week aangegeven dat zijn regering bereid is om de aanwezigheid van het regeringsleger daar te versterken als er een staakt-het-vuren wordt gesloten.

Gezant Hochstein blikt kritisch terug op de nasleep van de vorige oorlog. "Resolutie 1701 was succesvol in het beëindigen van de oorlog van 2006, maar laten we eerlijk zijn: niemand heeft iets gedaan om het te implementeren", aldus de Amerikaanse gezant. "Het is niet genoeg als beide partijen zich nu simpelweg committeren aan 1701."

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

43 minuten geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

1 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

1 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

3 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

6 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

7 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

14 uur geleden