Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen dat zo snel mogelijk een einde komt aan het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat verklaarde Amerikaans speciaal gezant Amos Hochstein tijdens een bezoek aan Beiroet. Hij sprak daar onder meer met de voorzitter van het parlement, een bondgenoot van Hezbollah.

Hochstein zei tijdens het bezoek dat het niet in het belang van het Libanese volk is om "de toekomst van Libanon te verbinden aan andere conflicten in de regio". Hij verwees daarmee naar een belangrijke eis van Hezbollah. Die groep beschiet Israël al maanden uit solidariteit met de Palestijnen en eist dat Israël de militaire operatie stopt in de Gazastrook.

Israël en Hezbollah vochten in 2006 ook al een oorlog uit. VN-resolutie 1701 maakte toen een einde aan dat conflict. In die resolutie staat dat alleen het Libanese regeringsleger en de vredesmacht van de Verenigde Naties ingezet mogen worden in het zuiden van Libanon, bij de grens met Israël. De Libanese premier Najib Mikati heeft vorige week aangegeven dat zijn regering bereid is om de aanwezigheid van het regeringsleger daar te versterken als er een staakt-het-vuren wordt gesloten.

Gezant Hochstein blikt kritisch terug op de nasleep van de vorige oorlog. "Resolutie 1701 was succesvol in het beëindigen van de oorlog van 2006, maar laten we eerlijk zijn: niemand heeft iets gedaan om het te implementeren", aldus de Amerikaanse gezant. "Het is niet genoeg als beide partijen zich nu simpelweg committeren aan 1701."

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

8 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

8 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

10 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

13 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

15 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden