Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

VS-gezant in Beiroet: conflict moet zo snel mogelijk stoppen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen dat zo snel mogelijk een einde komt aan het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat verklaarde Amerikaans speciaal gezant Amos Hochstein tijdens een bezoek aan Beiroet. Hij sprak daar onder meer met de voorzitter van het parlement, een bondgenoot van Hezbollah.

Hochstein zei tijdens het bezoek dat het niet in het belang van het Libanese volk is om "de toekomst van Libanon te verbinden aan andere conflicten in de regio". Hij verwees daarmee naar een belangrijke eis van Hezbollah. Die groep beschiet Israël al maanden uit solidariteit met de Palestijnen en eist dat Israël de militaire operatie stopt in de Gazastrook.

Israël en Hezbollah vochten in 2006 ook al een oorlog uit. VN-resolutie 1701 maakte toen een einde aan dat conflict. In die resolutie staat dat alleen het Libanese regeringsleger en de vredesmacht van de Verenigde Naties ingezet mogen worden in het zuiden van Libanon, bij de grens met Israël. De Libanese premier Najib Mikati heeft vorige week aangegeven dat zijn regering bereid is om de aanwezigheid van het regeringsleger daar te versterken als er een staakt-het-vuren wordt gesloten.

Gezant Hochstein blikt kritisch terug op de nasleep van de vorige oorlog. "Resolutie 1701 was succesvol in het beëindigen van de oorlog van 2006, maar laten we eerlijk zijn: niemand heeft iets gedaan om het te implementeren", aldus de Amerikaanse gezant. "Het is niet genoeg als beide partijen zich nu simpelweg committeren aan 1701."

Meer uit Buitenland

WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

2 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

4 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

4 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

4 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

6 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

6 uur geleden