Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS geven Oekraïne nog 6 miljard dollar steun voor aantreden Trump

VS geven Oekraïne nog 6 miljard dollar steun voor aantreden Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten leveren in de aanloop naar het aantreden van de pas verkozen president Donald Trump in januari nog 6 miljard dollar (5,6 miljard euro) aan toegezegde militaire steun aan Oekraïne. Dat heeft nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan zondag bevestigd.

President Joe Biden heeft woensdag een overleg met Trump in het Witte Huis. "De president zal aan president Trump uitleggen hoe hij de zaken ziet, wat de situatie is, en met hem in overleg gaan over de wijze waarop hij deze kwesties wil aansnijden wanneer hij de functie overneemt", zei Sullivan tegen CBS News.

Het Oekraïense leger heeft grote moeite het oprukkende Russische leger in het oosten van het land te stoppen. Volgens Sullivan wil Biden "Oekraïne een zo sterk mogelijke positie bezorgen op het slagveld, zodat het land ook zo sterk mogelijk is aan de onderhandelingstafel".

Trump heeft tijdens zijn verkiezingscampagne meermaals beweerd dat hij de oorlog "in één dag" kan beëindigen, zonder in detail te treden over hoe hij dat zou doen.

Meer uit Buitenland

Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

55 minuten geleden
Evacuaties om bosbrand ten noorden van Sydney

SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".

2 uur geleden
Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

12 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

14 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

15 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

17 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

18 uur geleden