VS geven Lufthansa recordboete om vermeende discriminatie Joden
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Vervoer heeft Lufthansa beschuldigd van discriminatie van Joodse passagiers en de Duitse luchtvaartmaatschappij een boete van 4 miljoen dollar (3,67 miljoen euro) opgelegd. Het is naar eigen zeggen de hoogste boete die het ministerie ooit een vliegmaatschappij heeft opgelegd.
De boete is gebaseerd op een klacht over burgerrechten die de Amerikanen tegen Lufthansa hebben ingediend.
De zaak is gebaseerd op een vlucht van Frankfurt naar Boedapest in mei 2022, waarbij 128 passagiers uit New York, van wie de meesten kleding droegen die typisch is voor orthodox-joodse mannen, niet aan boord mochten van hun aansluitende vlucht in Duitsland vanwege het "vermeende wangedrag" van een paar passagiers.
Op de vlucht van New York naar Frankfurt zou een aantal van de 128 passagiers geweigerd hebben een gezichtsmasker te dragen. Daarop zou Lufthansa de hele groep van de vlucht naar Boedapest hebben geweerd, stelt het Amerikaanse ministerie van Vervoer.
Lufthansa "ontkent elke suggestie dat een van haar werknemers zich schuldig heeft gemaakt aan enige vorm van discriminatie". Volgens het bedrijf had een "ongelukkige reeks onjuiste communicatie, verkeerde interpretaties en verkeerde inschattingen" geleid tot het besluit de passagiers de toegang tot het vliegtuig te ontzeggen.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
22 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
23 uur geleden