VS geven Lufthansa recordboete om vermeende discriminatie Joden
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Vervoer heeft Lufthansa beschuldigd van discriminatie van Joodse passagiers en de Duitse luchtvaartmaatschappij een boete van 4 miljoen dollar (3,67 miljoen euro) opgelegd. Het is naar eigen zeggen de hoogste boete die het ministerie ooit een vliegmaatschappij heeft opgelegd.
De boete is gebaseerd op een klacht over burgerrechten die de Amerikanen tegen Lufthansa hebben ingediend.
De zaak is gebaseerd op een vlucht van Frankfurt naar Boedapest in mei 2022, waarbij 128 passagiers uit New York, van wie de meesten kleding droegen die typisch is voor orthodox-joodse mannen, niet aan boord mochten van hun aansluitende vlucht in Duitsland vanwege het "vermeende wangedrag" van een paar passagiers.
Op de vlucht van New York naar Frankfurt zou een aantal van de 128 passagiers geweigerd hebben een gezichtsmasker te dragen. Daarop zou Lufthansa de hele groep van de vlucht naar Boedapest hebben geweerd, stelt het Amerikaanse ministerie van Vervoer.
Lufthansa "ontkent elke suggestie dat een van haar werknemers zich schuldig heeft gemaakt aan enige vorm van discriminatie". Volgens het bedrijf had een "ongelukkige reeks onjuiste communicatie, verkeerde interpretaties en verkeerde inschattingen" geleid tot het besluit de passagiers de toegang tot het vliegtuig te ontzeggen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
10 uur geleden