VS geven boostershots aan 65-plussers en andere risicogroepen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Verenigde Staten gaan boostershots aanbieden aan 65-plussers, mensen die langdurig in zorginstellingen wonen en andere risicogroepen, heeft het Amerikaanse Centrum voor ziektecontrole en preventie (CDC) besloten. De campagne wordt nu definitief uitgerold.
Voor mensen jonger dan 65 jaar geldt dat ze een boostershot kunnen krijgen als ze onderliggende medische aandoeningen hebben of een verhoogd besmettingsrisico lopen op werk, bijvoorbeeld leraren, zorgmedewerkers en supermarktpersoneel. De boostershots worden sinds 13 augustus al aangeboden aan mensen met een verzwakt immuunsysteem.
De extra prikken met het coronavaccin van Pfizer/BioNTech zijn alleen toegestaan bij mensen die er al eerder mee zijn ingeënt. Het boostershot volgt minstens een half jaar na de twee prik. Amerikaanse media melden dat enkele tientallen miljoenen mensen een boostershot kunnen krijgen.
FDA
De Amerikaanse regering wilde eigenlijk vanaf afgelopen maandag massaal boostershots aanbieden, aan alle Amerikanen die met Pfizer/BioNTech of Moderna zijn ingeënt, maar de medicijnwaakhond FDA zat dwars. Die keurde donderdag extra prikken van het Pfizer/BioNTech-vaccins alleen goed voor 65-plussers en andere risicogroepen.
Ongeveer 64 procent van de Amerikaanse bevolking vanaf twaalf jaar is volledig ingeënt. Vanaf die leeftijd kunnen mensen een coronavaccin krijgen.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
1 dag geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
3 dagen geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
3 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
1 week geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
1 week geleden