VS geven 800 miljoen dollar extra wapenhulp aan Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering trekt nog eens 800 miljoen dollar (zo'n 735 miljoen euro) uit voor militaire hulp aan Oekraïne in zijn strijd tegen Rusland. De Amerikaanse president Joe Biden maakte dat bekend na een gesprek met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski.
Terwijl Rusland zich voorbereidt om zijn aanval in de Donbas-regio op te voeren, zullen de Verenigde Staten Oekraïne blijven voorzien van de capaciteiten om zichzelf te verdedigen, aldus Biden.
Het gaat onder meer om artillerie, pantservoertuigen en munitie. Ook sturen de VS meer helikopters. De gestage aanvoer van wapens van de VS en hun bondgenoten en partners aan Oekraïne, is van cruciaal belang geweest bij het ondersteunen van de Oekraïense strijd tegen de Russische invasie, aldus het Witte Huis. Het heeft ertoe bijgedragen dat de Russische president Vladimir Poetin "faalde met zijn aanvankelijke oorlogsdoel om Oekraïne te veroveren en te controleren. We kunnen nu niet rusten."
De nieuwe wapenlevering komt bovenop de ruim 2,4 miljard dollar aan Amerikaanse militaire hulp voor Oekraïne sinds president Joe Biden vorig jaar aantrad. 1,7 miljard dollar daarvan is verstrekt sinds Rusland op 24 februari het land binnenviel.
Het Amerikaanse ministerie van Defensie bekijkt ondertussen met de grootste Amerikaanse wapenfabrikanten of de industrie in staat is te voldoen aan de wapenbehoeften van Oekraïne als de oorlog met Rusland jaren gaat duren.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
8 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
13 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
15 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden