Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS geven 200 miljoen dollar aan extra militaire hulp aan Oekraïne

VS geven 200 miljoen dollar aan extra militaire hulp aan Oekraïne

WASHINGTON/KIEV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben afgelopen maand 200 miljoen dollar (ruim 176 miljoen euro) extra militaire hulp aan Oekraïne gegeven. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dit laten weten op de dag dat buitenlandminister Antony Blinken in Kiev is aangekomen. Blinken bezoekt Oekraïne om het land steun te betuigen in het conflict met Rusland. Hij spreekt in Kiev met president Volodimir Zelenski en zijn Oekraïense collega Dmitro Kuleba.

Oekraïne en westerse landen vrezen dat Rusland een aanval op Oekraïne voorbereidt waarvoor het tienduizenden militairen langs de grens heeft samengetrokken. Rusland weerspreekt dit. Het Kremlin vindt dat de westerse landen de spanning opvoeren met wapenleveranties aan Oekraïne en wil niet dat het land zich bij de NAVO kan aansluiten.

Er is druk overleg over de spanningen tussen het Westen en Rusland. Donderdag spreekt Blinken in Berlijn met collega's uit Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Oekraïne. Vrijdag heeft hij een gesprek met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in Genève. Rusland stelt dat de westerse bemoeienissen met onder meer Oekraïne de veiligheid van Oost-Europa in gevaar brengen en eist dat Oekraïne nooit lid wordt van de NAVO. De VS hebben die Russische eis al afgewezen, maar hopen een middenweg te vinden.

Meer uit Buitenland

Duitse bondskanselier roept VS op om band te herstellen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."

52 minuten geleden
Zware celstraffen om plannen grote aanslag op synagoge Manchester

MANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.

1 uur geleden
Congo akkoord met 'principe van staakt-het-vuren' in oosten

KINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.

3 uur geleden
Merz en Macron spreken stilletjes over Europese nucleaire paraplu

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.

3 uur geleden
Leger VS klaar met verplaatsen IS-gevangenen van Syrië naar Irak

TAMPA/BAGDAD (ANP/RTR) - De strijdkrachten van de VS hebben naar eigen zeggen in een operatie die 23 dagen duurde 5700 gevangen genomen strijders van de terreurgroep Islamitische Staat (IS) overgebracht van Syrië naar Irak. Ze werden vastgehouden in plaatsen in Syrië die door Koerdische milities werden gedomineerd. Toen de Koerden zich terugtrokken, omdat het Syrische leger van president Ahmed al-Sharaa begin dit jaar succesvol in het offensief ging, vreesden de VS dat de strijders zouden ontsnappen en zich zouden hergroeperen.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef spreekt van oorlogsmisdaden RSF in El-Fasher

EL-FASHER (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigd van oorlogsmisdaden in El-Fasher. Zijn kantoor spreekt van een "golf van intens geweld, schokkend qua schaal en wreedheid" tijdens de inname van de stad in oktober. Daarbij zouden mogelijk ook misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd.

3 uur geleden
Schade door waterlek in Louvre, Mona Lisa blijft gespaard

PARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven. Een plafondschildering van Charles Meynier uit 1819 is wel beschadigd.

3 uur geleden