VS geven 200 miljoen aan subsidies voor verlagen uitstoot auto's
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse energieministerie verstrekt bijna 200 miljoen dollar, omgerekend 173 miljoen euro, aan subsidies voor projecten om de uitstoot van auto's en vrachtwagens te verlagen. De Verenigde Staten willen dat in 2030 alle nieuw verkochte voertuigen uitstootvrij zijn.
Het gaat om 25 projecten die financiering van de overheid krijgen, onder meer op het gebied van batterijen voor trucks op de lange afstand en infrastructuur voor laadpalen voor elektrische auto's. De subsidie zal later op de dag formeel bekend worden gemaakt door de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris en energieminister Jennifer Granholm. De Amerikaanse regering wil dat de VS in 2050 helemaal klimaatneutraal zijn.
De Amerikaanse president Joe Biden is momenteel in het Schotse Glasgow voor de belangrijke klimaatconferentie COP26.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
5 uur geleden