VS gaan veel meer vluchtelingen toelaten
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan veel meer erkende vluchtelingen toelaten. President Joe Biden kondigde aan het plafond vanaf oktober te verhogen naar 125.000 per jaar. Onder zijn voorganger Trump was het maximum naar jaarlijks 15.000 teruggebracht. Volgens de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR vonden vorig jaar slechts 6740 vluchtelingen een nieuw thuis in de VS.
In zijn verkiezingscampagne had Biden al beloofd meer vluchtelingen op te nemen. Hij zei dat het programma hieromtrent de afgelopen jaren ernstig is beschadigd, maar gaf wel aan dat de koerswijziging tijd in beslag gaat nemen.
UNHCR-topman Filippo Grandi zei in een reactie dat de stap levens zal redden en sprak de hoop uit dat andere landen volgen. Volgens de VN zijn er wereldwijd bijna 26 miljoen vluchtelingen, voor het leeuwendeel opgevangen in ontwikkelingslanden.
Taskforce
De nieuwe president tekende eerder deze week al decreten waarmee een deel van het strenge immigratiebeleid van Trump wordt teruggedraaid. Zo wordt de asielprocedure voor mensen die vanuit Mexico de grens oversteken herzien.
Verder gaat een taskforce werken aan de hereniging van honderden migrantenkinderen met hun ouders. Bovendien krijgen sommige illegale migranten in de VS de kans een permanente verblijfsvergunning of zelfs Amerikaans staatsburgerschap te krijgen.
Het parlement moet zich nog wel buigen over de plannen.
Meer uit Buitenland
SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
22 minuten geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
1 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
3 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
5 uur geleden