Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS gaan ondanks sancties door met humanitaire hulp in Afghanistan

VS gaan ondanks sancties door met humanitaire hulp in Afghanistan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorige week een vergunning afgegeven die hen en hun contractanten machtigt om ook na de machtsovername door de Taliban humanitaire hulp in Afghanistan te blijven faciliteren, vertelde een woordvoerder van het ministerie van Financiën aan persbureau Reuters.

De specifieke vergunning tot het verlenen van humanitaire hulp aan Afghanen, afgelopen woensdag afgegeven door het ministerie van Financiën, betreft ook de levering van voedsel en medicijnen, ondanks Amerikaanse sancties tegen de Taliban. De sancties bevriezen alle Amerikaanse activa van de Taliban en verbieden Amerikanen om met hen zaken te doen, inclusief de levering van fondsen, goederen of diensten. Die sancties blijven van kracht, zei de woordvoerder.

De vergunning loopt af op 1 maart 2022 en komt voort uit de bezorgdheid dat de sancties van Washington tegen de Taliban een zich ontvouwende humanitaire crisis in het land zouden kunnen versnellen. "Dit is gerichte humanitaire hulp die bedoeld is om de bevolking van Afghanistan te helpen", zei de functionaris, die eraan toevoegde dat de hulp niet naar de Taliban-autoriteiten zal gaan.

Volgens de Verenigde Naties hebben meer dan 18 miljoen Afghanen, ongeveer de helft van de bevolking, hulp nodig. De helft van alle Afghaanse kinderen onder de vijf jaar lijdt aan acute ondervoeding, een gevolg van zowel de oorlog als de twee droogtes die het land in de afgelopen vier jaar hebben geplaagd.

Hoewel Amerikaanse sancties vaak humanitaire vrijstellingen omvatten, zeggen critici dat zware Amerikaanse sancties, zoals die tegen Iran en Venezuela, humanitaire groepen ervan kunnen weerhouden in een land te werken uit angst om in conflict te komen met Washington.

De Taliban hebben hulporganisaties aangemoedigd om hun werk voort te zetten, mits die hulp niet wordt gebruikt als een middel om politieke invloed op Afghanistan uit te oefenen.

Meer uit Buitenland

Israël wil geen Arabische ministers op bezette Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/RTR) - De Israëlische regering staat naar eigen zeggen niet toe dat Arabische bewindslieden naar Ramallah op de bezette Westelijke Jordaanoever komen om met de Palestijnse Autoriteit over een Palestijnse staat te spreken.

1 uur geleden
Die Welt: weer recordaantal naturalisaties in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar zijn in de Bondsrepubliek zeker 250.000 buitenlanders Duitser geworden. De krant Welt am Sonntag noemt het een record. Het cijfer staat voor naturalisaties in dertien van de zestien deelstaten. Die Welt heeft voor 2024 geen gegevens ontvangen van de deelstaten Nedersaksen, Saksen-Anhalt en Sleeswijk-Holstein. In 2023 zijn in alle deelstaten samen 200.000 mensen genaturaliseerd en dat was toen ook al een record.

2 uur geleden
Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Op Truth Social laat hij weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze functie.

5 uur geleden
Extra hulp van Duitse douane gevraagd voor grenscontroles

BERLIJN (ANP) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.

8 uur geleden
Israëlische media: Arabische buitenlandministers geweigerd

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal toegang weigeren aan Arabische ministers van Buitenlandse Zaken die van plan zijn een bijeenkomst te houden in de Palestijnse stad Ramallah. Dit meldden Israëlische media vrijdag. Het zou volgens de Israëlische tv-zender Channel 12 gaan om een delegatie ministers uit onder meer Jordanië, Egypte, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Nieuwssite Axios meldt dat het bezoek voor zondag gepland was.

9 uur geleden
VS: politie waarschuwt na ontsnapping van 250 miljoen bijen

OLYMPIA (ANP) - Een vrachtwagenongeluk waarbij miljoenen bijen zijn vrijgekomen, heeft geleid tot waarschuwingen in het westen van de Verenigde Staten. De politie heeft mensen opgeroepen de zwermen insecten te vermijden.

9 uur geleden
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'

DOVER (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.

10 uur geleden