Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS gaan cannabis als softdrugs beschouwen

VS gaan cannabis als softdrugs beschouwen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid gaat cannabis als minder gevaarlijk beschouwen dan bijvoorbeeld LSD of heroïne. De drugswaakhond DEA is van plan marihuana in te schalen als een drug met een lager risico, melden Amerikaanse media.

Een dergelijke stap legaliseert marihuana niet automatisch in heel de Verenigde Staten. Het gebruik wordt een lichter misdrijf. Het kan ook de toegang voor medicinaal gebruik makkelijker maken. Ook zou het de cannabisindustrie kunnen stimuleren in Amerikaanse staten waar de drug legaal is.

Investeerders in de sector wachten al lange tijd op de zogenoemde herclassificatie van marihuana door de DEA. Door de drug in een andere groep onder te brengen, zouden cannabisbedrijven geen extra belastingen meer hoeven te betalen.

Meer uit Buitenland

Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea

6 minuten geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

3 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

4 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

7 uur geleden
Monitor: opnieuw tanker beschoten in Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.

7 uur geleden
Maduro laat van zich horen vanuit gevangenis in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."

9 uur geleden
Uitvaart Noorse koning Harald is op 9 september

OSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.

9 uur geleden