'VS gaan belangrijkste basis Afghanistan spoedig overdragen'
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse strijdkrachten maken zich op om hun belangrijkste basis in Afghanistan over te dragen. Een ingewijde zegt dat de overdracht van luchtmachtbasis Bagram over ongeveer twintig dagen wordt verwacht.
De Verenigde Staten en andere NAVO-landen hadden de afgelopen twee decennia tienduizenden manschappen gestationeerd op de enorme basis. Er is ook een gevangenis gevestigd waar leden van de Taliban en andere extremistische groepen hebben vastgezeten.
Het Amerikaanse leger vertrekt dit jaar uit Afghanistan en heeft al meerdere bases overgedragen, waaronder de grote basis bij Kandahar. De bron, een Afghaanse veiligheidsfunctionaris, zegt dat speciale commissies zijn opgezet om de overdracht van Bagram in goede banen te leiden.
De strijd tussen Afghaanse veiligheidstroepen en de Taliban gaat ondertussen gewoon door. De Afghaanse regering en de jihadistische guerrilla's onderhandelen sinds september in Qatar over vrede, maar het overleg verloopt moeizaam.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn in Londen op de been voor een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig is. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
9 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
11 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
2 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
4 uur geleden