
VS: evacués uit Japan hebben coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Zeker veertien mensen die door de Verenigde Staten van het cruiseschip Diamond Princess zijn gehaald, blijken besmet te zijn met het nieuwe coronavirus. Zij worden op de vluchten van Japan naar de VS gescheiden van andere passagiers, melden de Amerikaanse autoriteiten.
De VS haalden zondag meer dan driehonderd burgers van het cruiseschip. "Tijdens het evacuatie-proces, nadat passagiers het schip hadden verlaten en naar het vliegveld vertrokken, kregen Amerikaanse functionarissen het bericht dat veertien passagiers, die twee tot drie dagen eerder waren getest, COVID-19 bleken te hebben", meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
De toestellen met de evacués vertrokken zondag uit Japan en worden later verwacht in de VS. Daar moeten de Amerikanen weer in quarantaine. Passagiers die onderweg symptomen beginnen te vertonen en degenen die positief testen, worden op een "gepaste locatie" geïsoleerd en verzorgd.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.
6 dagen geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een op de drie artsen en verpleegkundigen in Europese landen zegt depressieve gevoelens te hebben. Ongeveer een op de zeven mensen piekert over de dood, concludeert de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.
6 dagen geleden