VS en Zuid-Korea starten gezamenlijke legeroefeningen
SEOUL (ANP/DPA/AFP) - De Verenigde Staten en bondgenoot Zuid-Korea zijn maandag rond het Koreaanse schiereiland met hun jaarlijkse gezamenlijke militaire oefeningen gestart. Dit jaar doen volgens Zuid-Korea dubbel zoveel manschappen mee als vorig jaar, tegen een achtergrond van toegenomen spanningen met het nucleair bewapende Noord-Korea.
De elf dagen durende oefeningen, onder de noemer Freedom Shield, zijn in de eerste plaats gericht op het neutraliseren van de nucleaire dreigingen van Noord-Korea, dat regelmatig kruisraketten test. Zo zal onder meer een scenario voor een nucleaire aanval worden geoefend, maakte het Zuid-Koreaanse leger bekend. Mogelijk zouden een Amerikaans vliegdekschip en bommenwerpers kunnen deelnemen, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
Pyongyang reageert boos op de oefeningen en noemt ze repetities voor een nucleaire oorlog. Seoel en Washington zeggen dat de oefeningen defensief zijn en een reactie op de dreigementen van het geïsoleerde Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
9 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
10 uur geleden