Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en Zuid-Korea houden legeroefeningen na lancering Noord-Korea

VS en Zuid-Korea houden legeroefeningen na lancering Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Zuid-Korea houdt samen met de Verenigde Staten militaire oefeningen als reactie op de lancering van een ballistische raket door Noord-Korea. Volgens het Zuid-Koreaanse leger oefenen oorlogsvliegtuigen van de twee bondgenoten met precisiebombardementen rond het Koreaanse schiereiland.

Dinsdag lanceerde Noord-Korea voor het eerst in vijf jaar een ballistische raket die over Japans grondgebied vloog. Die kwam neer in de Stille Oceaan, buiten de Japanse wateren. Het was de vijfde rakettest van Noord-Korea in tien dagen. Amerikaanse en Zuid-Koreaanse inlichtingendiensten denken dat Pyongyang mogelijk een kernproef voorbereidt.

De oefeningen van de VS en Zuid-Korea worden uitgevoerd door acht gevechtsvliegtuigen, vier van beide landen. Ze hebben volgens het Zuid-Koreaanse leger "een virtuele vijand" beschoten in de Gele Zee, ten westen van het Koreaanse schiereiland. De legers willen aantonen "resoluut te kunnen reageren" op de provocaties van Noord-Korea.

De twee landen hebben samen met Japan de rakettest "sterk veroordeeld", volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Minister Antony Blinken herhaalde het belang van de samenwerking met de bondgenoten in de Oost-Aziatische regio en zei dat de verdediging van Japan en Zuid-Korea "ijzersterk" blijft.

Meer uit Buitenland

Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

9 minuten geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

11 minuten geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

1 uur geleden
Von der Leyen wil snellere besluitvorming in EU

MÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.

2 uur geleden
Rubio verzekert Europa in langverwachte rede van onbreekbare band

MÜNCHEN (ANP) - De Verenigde Staten en Europa horen onlosmakelijk bij elkaar, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio verzamelde Europese leiders, hoge diplomaten, topmilitairen en opiniemakers voorgehouden. "Onze lotsbestemming zal altijd verstrengeld zijn met die van jullie."

3 uur geleden
Gewest Brussel heeft eindelijk nieuwe premier

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Na maandenlang politiek touwtrekken heeft het gewest Brussel een nieuwe minister-president. De 53-jarige liberaal Boris Dilliès van de Mouvement Réformateur (MR) is door de voorzitter van zijn partij Georges-Louis Bouchez naar voren geschoven als de nieuwe regeringsleider van dit deel van België.

3 uur geleden
Aanhoudingen vlakbij woning verdwenen moeder tv-presentatrice VS

TUCSON (ANP) - Bij een huiszoeking in een woning vlakbij het huis van de verdwenen moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in Tucson zijn volgens plaatselijke media drie mensen aangehouden. De 84-jarige Nancy Guthrie verdween twee weken geleden nadat ze 31 januari in de avond was thuisgebracht door een schoonzoon. Het gaat om twee mannen en een moeder van een van hen.

4 uur geleden