VS en VK voeren nieuwe aanvallen uit op Jemen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben zaterdagavond opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen in Jemen. In een gezamenlijke verklaring zeggen de landen 36 doelen op 13 locaties te hebben getroffen. De aanvallen zijn een reactie op de aanvallen die Jemenitische Houthi-rebellen uitvoeren op schepen in de Rode Zee.
Volgens de verklaring waren de aanvallen "proportioneel en noodzakelijk". Ze waren gericht op ondergrondse wapenopslagplaatsen, raketsystemen, lanceerinstellingen, radarinstallaties en de luchtverdediging van de Houthi's.
Het is de derde golf van grootschalige aanvallen op doelen van de Houthi's. Net als bij de eerdere operaties verleenden Australië, Bahrein, Canada, Denemarken, Nederland en Nieuw-Zeeland steun. De televisiezender van de Houthi-opstandelingen, die worden gesteund door Iran, meldt dat onder meer hoofdstad Sanaa vanuit de lucht is aangevallen.
Nieuwe vergelding
Bronnen van Reuters suggereerden eerder dat het ging om een nieuwe vergelding voor de dood van drie Amerikaanse militairen, die door een droneaanval in Jordanië om het leven kwamen. Volgens de VS werd die aanval uitgevoerd door bondgenoten van Iran. Vrijdag vielen de VS als represaille al 85 doelen aan in Irak en Syrië. Toen ging het onder meer om posities van Iraanse elite-eenheden en hun bondgenoten.
Eerder op zaterdag maakte de Amerikaanse legerleiding bekend zes kruisraketten van de Houthi's te hebben vernietigd. Die zouden gereed zijn geweest om op schepen in de Rode Zee te worden afgevuurd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden