Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK voeren nieuwe aanvallen uit op Jemen

VS en VK voeren nieuwe aanvallen uit op Jemen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben zaterdagavond opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen in Jemen. In een gezamenlijke verklaring zeggen de landen 36 doelen op 13 locaties te hebben getroffen. De aanvallen zijn een reactie op de aanvallen die Jemenitische Houthi-rebellen uitvoeren op schepen in de Rode Zee.

Volgens de verklaring waren de aanvallen "proportioneel en noodzakelijk". Ze waren gericht op ondergrondse wapenopslagplaatsen, raketsystemen, lanceerinstellingen, radarinstallaties en de luchtverdediging van de Houthi's.

Het is de derde golf van grootschalige aanvallen op doelen van de Houthi's. Net als bij de eerdere operaties verleenden Australië, Bahrein, Canada, Denemarken, Nederland en Nieuw-Zeeland steun. De televisiezender van de Houthi-opstandelingen, die worden gesteund door Iran, meldt dat onder meer hoofdstad Sanaa vanuit de lucht is aangevallen.

Nieuwe vergelding

Bronnen van Reuters suggereerden eerder dat het ging om een nieuwe vergelding voor de dood van drie Amerikaanse militairen, die door een droneaanval in Jordanië om het leven kwamen. Volgens de VS werd die aanval uitgevoerd door bondgenoten van Iran. Vrijdag vielen de VS als represaille al 85 doelen aan in Irak en Syrië. Toen ging het onder meer om posities van Iraanse elite-eenheden en hun bondgenoten.

Eerder op zaterdag maakte de Amerikaanse legerleiding bekend zes kruisraketten van de Houthi's te hebben vernietigd. Die zouden gereed zijn geweest om op schepen in de Rode Zee te worden afgevuurd.

Meer uit Buitenland

Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

2 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

3 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

7 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

7 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

15 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

15 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

16 uur geleden