VS en VK voeren nieuwe aanvallen uit op Jemen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben zaterdagavond opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen in Jemen. In een gezamenlijke verklaring zeggen de landen 36 doelen op 13 locaties te hebben getroffen. De aanvallen zijn een reactie op de aanvallen die Jemenitische Houthi-rebellen uitvoeren op schepen in de Rode Zee.
Volgens de verklaring waren de aanvallen "proportioneel en noodzakelijk". Ze waren gericht op ondergrondse wapenopslagplaatsen, raketsystemen, lanceerinstellingen, radarinstallaties en de luchtverdediging van de Houthi's.
Het is de derde golf van grootschalige aanvallen op doelen van de Houthi's. Net als bij de eerdere operaties verleenden Australië, Bahrein, Canada, Denemarken, Nederland en Nieuw-Zeeland steun. De televisiezender van de Houthi-opstandelingen, die worden gesteund door Iran, meldt dat onder meer hoofdstad Sanaa vanuit de lucht is aangevallen.
Nieuwe vergelding
Bronnen van Reuters suggereerden eerder dat het ging om een nieuwe vergelding voor de dood van drie Amerikaanse militairen, die door een droneaanval in Jordanië om het leven kwamen. Volgens de VS werd die aanval uitgevoerd door bondgenoten van Iran. Vrijdag vielen de VS als represaille al 85 doelen aan in Irak en Syrië. Toen ging het onder meer om posities van Iraanse elite-eenheden en hun bondgenoten.
Eerder op zaterdag maakte de Amerikaanse legerleiding bekend zes kruisraketten van de Houthi's te hebben vernietigd. Die zouden gereed zijn geweest om op schepen in de Rode Zee te worden afgevuurd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
46 minuten geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
4 uur geleden