VS en VK voeren nieuwe aanvallen uit op Jemen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben zaterdagavond opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen in Jemen. In een gezamenlijke verklaring zeggen de landen 36 doelen op 13 locaties te hebben getroffen. De aanvallen zijn een reactie op de aanvallen die Jemenitische Houthi-rebellen uitvoeren op schepen in de Rode Zee.
Volgens de verklaring waren de aanvallen "proportioneel en noodzakelijk". Ze waren gericht op ondergrondse wapenopslagplaatsen, raketsystemen, lanceerinstellingen, radarinstallaties en de luchtverdediging van de Houthi's.
Het is de derde golf van grootschalige aanvallen op doelen van de Houthi's. Net als bij de eerdere operaties verleenden Australië, Bahrein, Canada, Denemarken, Nederland en Nieuw-Zeeland steun. De televisiezender van de Houthi-opstandelingen, die worden gesteund door Iran, meldt dat onder meer hoofdstad Sanaa vanuit de lucht is aangevallen.
Nieuwe vergelding
Bronnen van Reuters suggereerden eerder dat het ging om een nieuwe vergelding voor de dood van drie Amerikaanse militairen, die door een droneaanval in Jordanië om het leven kwamen. Volgens de VS werd die aanval uitgevoerd door bondgenoten van Iran. Vrijdag vielen de VS als represaille al 85 doelen aan in Irak en Syrië. Toen ging het onder meer om posities van Iraanse elite-eenheden en hun bondgenoten.
Eerder op zaterdag maakte de Amerikaanse legerleiding bekend zes kruisraketten van de Houthi's te hebben vernietigd. Die zouden gereed zijn geweest om op schepen in de Rode Zee te worden afgevuurd.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geleden