VS en VK komen met veiligheidsadvies voor burgers in Qatar
DOHA (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben burgers in Qatar opgeroepen voorlopig op een veilige plek te blijven. Dat advies wordt uit voorzorg gegeven, benadrukken de landen. Die treden verder niet in detail over mogelijke risico's.
De waarschuwingen volgen op Amerikaanse bombardementen van nucleaire doelen in Iran. Dat land heeft daarna duidelijk benadrukt dat het zich mag verdedigen. In Qatar bevindt zich een belangrijke militaire basis van de Amerikanen.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Golfstaat benadrukt in een verklaring dat een waarschuwing van ambassades niet hoeft te betekenen dat gevaar dreigt. Een woordvoerder omschrijft de veiligheidssituatie in het land als stabiel.
Meer uit Buitenland
SIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
12 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
13 uur geleden