Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en Vietnam waarschuwen tegen agressie Zuid-Chinese Zee

VS en Vietnam waarschuwen tegen agressie Zuid-Chinese Zee

HANOI (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Vietnam hebben zich maandag uitgesproken tegen de "dreiging of het gebruik van geweld" in de Zuid-Chinese Zee. De Amerikaanse president Joe Biden is op bezoek in Hanoi en zei samen met de Vietnamese leider Nguyen Phu Trong dat landen die aanspraak maken op delen van de zee en de eilanden daar hun conflicten moeten bijleggen volgens de internationale afspraken.

In de verklaring spreken de leiders niet specifiek over China, maar in de ogen van Beijing is bijna de hele Zuid-Chinese Zee Chinees. Dat leidt regelmatig tot ruzie met Vietnam en de Filipijnen over betwiste gebieden. Vorige week zei de Filipijnse regering nog dat twee schepen werden lastiggevallen door de Chinese kustwacht toen ze goederen naar een eiland probeerden te brengen. De Filipijnen stapten al eens naar een internationaal arbitragehof om de Chinese claims in de zee aan te vechten en kreeg gelijk van het hof in Den Haag. Maar Beijing trekt zich weinig aan van die uitspraak.

Biden en Trong spraken zondag al af om de relatie te verstevigen. De VS zijn op zoek naar partners in de regio Indo-Pacific en Vietnam is bereid de banden aan te halen. Tijdens het bezoek van Biden kondigde de Amerikaanse president ook een aantal economische zakelijke overeenkomsten aan. Er wordt geïnvesteerd in de techsector en Vietnam neemt vijftig vliegtuigen van Boeing af.

Meer uit Buitenland

VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

7 minuten geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

43 minuten geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

1 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

1 uur geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

4 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

5 uur geleden