VS en Europese landen willen Iran aan afspraken houden
PARIJS/WASHINGTON (ANP/RTR) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten willen ervoor zorgen dat Iran zich aan de afspraken uit het atoomakkoord van 2015 houdt. De ministers van Buitenlandse Zaken van de vier landen hebben na een overleg benadrukt dat ze willen voorkomen dat Iran kernwapens krijgt.
Een woordvoerder van president Joe Biden zei dat Iran "nog ver weg is" van het naleven van het akkoord. Iran zei eerder dat de andere landen eerst hun afspraken moeten nakomen, voordat Iran zich aan het akkoord gaat houden.
De ministers spraken ook hun zorgen uit over de recente nucleaire activiteiten van Iran. Het land verrijkt sinds kort uranium tot 20 procent. Als uranium meer verrijkt wordt, is het bruikbaarder als energiebron maar ook schadelijker. Het is volgens de landen daarom van belang om weer te overleggen met Iran.
De Amerikaanse minister Antony Blinken herhaalde donderdag de intentie om het verdrag weer te ondertekenen. Het land stapte daar in 2018 onder Donald Trump uit, terwijl het in 2015 een belangrijke rol had bij de totstandkoming van de deal. Andere ondertekenaars zijn China, Rusland, de Europese Unie en Iran.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
1 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
8 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
15 uur geleden