VS en EU overwegen nieuwe heffingen op Chinees staal en aluminium
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Europese Unie overwegen nieuwe heffingen in te stellen op staal en aluminium van Chinese makelij. Daarmee willen ze zowel de overcapaciteit van staal en aluminium als de koolstofuitstoot verminderen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
Doorgaans worden hogere heffingen gebruikt in handelsgeschillen. Maar de Europese en Amerikaanse stappen zouden dus ter bevordering van de klimaatagenda zijn. Het idee zou komen uit de koker van de Amerikaanse president Joe Biden. Vooralsnog is het een idee en nog geen uitgewerkt voorstel, aldus de bronnen. Een overeenkomst met de EU, waarin ook de details over de drempels staan genoemd, wordt niet voor eind volgend jaar verwacht. En dat zou in het gunstigste scenario zijn.
China is een grote vervuiler, maar ook de grootste producent van staal en aluminium ter wereld. Als het daadwerkelijk tot een extra heffing komt, zal dat de verhoudingen met China op scherp zetten. Saillant is dat de partijen, inclusief China, toegezegd hebben samen te werken om de uitstoot terug te dringen.
Dat de VS en de EU willen samenwerken om de klimaatcrisis aan te pakken wordt gezien als een positief teken. Vooral ook omdat de relatie tussen de VS en Europa te lijden heeft onder irritaties over de handel. Volgens de EU discrimineert een belangrijke door Biden ondertekende wet Europese industrieën. In de Inflation Reduction Act (IRA) zijn naast miljarden aan subsidies voor groene energie ook belastingvoordelen opgenomen voor de aankoop van elektrische auto's en accu's die in de VS zijn geproduceerd. Europese landen vrezen dat hun industrie op achterstand komt door die maatregelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
36 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geleden