Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en Britten gaan praten over handelsrelatie

VS en Britten gaan praten over handelsrelatie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk gaan praten over de handelsverhouding tussen de beide landen. De eerste gesprekken staan volgende week gepland in de Amerikaanse stad Baltimore. Later dit voorjaar volgen er verdere gesprekken op Brits grondgebied.

Het Verenigd Koninkrijk en de VS hebben sinds de brexit niet meer de handelsafspraken die bestonden toen de Britten nog deel uitmaakten van de Europese Unie. Een nieuw handelsakkoord werd sindsdien nog niet gesloten. Voor de geplande gesprekken staan onder meer samenwerking en innovatie op de agenda.

De trans-Atlantische handel tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten is zo'n 240 miljard euro per jaar waard. Een handelsakkoord met de VS is voor de Britse premier Boris Johnson dan ook belangrijk.

Johnson beloofde eerder dat de brexit ertoe zou leiden dat het Verenigd Koninkrijk snel nieuwe handelsakkoorden kan sluiten die gunstiger zijn dan die welke de EU met veel landen heeft. Tot nu bleek dat toch lastiger te liggen. Vorig jaar kon Johnson tijdens een bezoek aan het Witte Huis geen toezegging voor gesprekken over een vrijhandelsakkoord loskrijgen.

Meer uit Financieel

AI-techbedrijf Palantir stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.

17 minuten geleden
TenneT: geen behoefte aan meer investeerders in Duits onderdeel

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

39 minuten geleden
Josh D'Amaro volgt Bob Iger op als nieuwe topman Disney

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.

41 minuten geleden
Pfizer ziet omzet dalen door minder vraag naar coronavaccins

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.

1 uur geleden
Meer omzet PepsiCo door internationale vraag en prijsverhogingen

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.

1 uur geleden
FNV-voorman: formerende partijen leggen bom onder pensioenakkoord

UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.

2 uur geleden
Brussel onderzoekt Chinees windmolenbedrijf om subsidies

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".

2 uur geleden