VS en Britten gaan praten over handelsrelatie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk gaan praten over de handelsverhouding tussen de beide landen. De eerste gesprekken staan volgende week gepland in de Amerikaanse stad Baltimore. Later dit voorjaar volgen er verdere gesprekken op Brits grondgebied.
Het Verenigd Koninkrijk en de VS hebben sinds de brexit niet meer de handelsafspraken die bestonden toen de Britten nog deel uitmaakten van de Europese Unie. Een nieuw handelsakkoord werd sindsdien nog niet gesloten. Voor de geplande gesprekken staan onder meer samenwerking en innovatie op de agenda.
De trans-Atlantische handel tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten is zo'n 240 miljard euro per jaar waard. Een handelsakkoord met de VS is voor de Britse premier Boris Johnson dan ook belangrijk.
Johnson beloofde eerder dat de brexit ertoe zou leiden dat het Verenigd Koninkrijk snel nieuwe handelsakkoorden kan sluiten die gunstiger zijn dan die welke de EU met veel landen heeft. Tot nu bleek dat toch lastiger te liggen. Vorig jaar kon Johnson tijdens een bezoek aan het Witte Huis geen toezegging voor gesprekken over een vrijhandelsakkoord loskrijgen.
Meer uit Financieel
LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 minuut geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
3 uur geleden