
VS en Australië stellen inreisverbod vanuit India in
WASHINGTON/CANBERRA (ANP) - In navolging van meerdere Europese landen hebben de Verenigde Staten en Australië besloten om het personenverkeer vanuit India aan banden te leggen in verband met de torenhoge coronabesmettingscijfers in het Aziatische land. Daar worden nu dagelijks honderdduizenden nieuwe besmettingen vastgesteld en vallen dagelijks duizenden nieuwe coronadoden.
De Amerikaanse president Joe Biden stelde vrijdag de nieuwe reisrestricties met betrekking tot India in. De meeste buitenlanders kunnen niet meer de Verenigde Staten binnenkomen vanuit India. De nieuwe maatregelen zijn vanaf dinsdag van kracht en werden geadviseerd door het centrum voor ziektepreventie (CDC).
Australië heeft besloten om zijn staatsburgers en ingezetenen die in de afgelopen twee weken in India zijn geweest de toegang tot het land te ontzeggen. Die maatregel is vanaf maandag van kracht, en wie zich er niet aan houdt riskeert behalve een boete ook gevangenisstraffen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de export naar Israël opgeschort van wapens die gebruikt worden in de Gazastrook. Bondskanselier Friedrich Merz reageert daarmee op de beslissing van Israël om Gaza-Stad volledig in te nemen.
6 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het aantal mensen dat zonder de juiste papieren de Europese Unie binnenkomt, is verder gedaald. De Europese grensbewakingsdienst Frontex meldt een daling van 18 procent in de eerste zeven maanden van dit jaar. Over heel 2024 was ook al een daling te zien.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis maakt zich "extreme zorgen" over "de gevolgen van het evacuatiebevel voor Gaza-Stad". Het Nederlandse kabinet moet zich inspannen om te zorgen dat burgers en hulpverleners beschermd zijn, zegt een woordvoerder.
58 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft andere landen en de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opgeroepen om te voorkomen dat Israël zijn plannen voor Gaza-Stad doorzet. De Israëlische krijgsmacht heeft opdracht gekregen om zich voor te bereiden op de inname van Gaza-Stad. Turkije vindt dat de plannen onmiddellijk gestaakt moeten worden.
2 uur geledenTARIFA (ANP/AFP) - De natuurbrand in de buurt van het Zuid-Spaanse Tarifa is onder controle, melden de autoriteiten. Meer dan 1500 mensen in het toeristische gebied werden geëvacueerd, onder meer van campings en hotels.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Israël moet zijn plannen voor "een volledige militaire overname van de bezette Gazastrook onmiddellijk staken", zegt de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk. Het beleid is in strijd met de opdracht van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag om de bezetting zo snel mogelijk te beëindigen, draagt niet bij aan een tweestatenoplossing en schendt de rechten van de Palestijnen, vindt Türk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is niet blij met het Israëlische besluit om Gaza-Stad in te nemen. "De beslissing van de Israëlische regering om haar offensief in Gaza verder te escaleren is fout en we roepen haar op om het onmiddellijk te heroverwegen."
2 uur geleden