
VS eisen dat Taliban minder aanvallen gaan plegen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten eisen dat de Taliban minder aanvallen gaan plegen in Afghanistan. Dat zei een van de legerleiders donderdag in de Amerikaanse Senaat. De VS en de Taliban tekenden in februari een akkoord om een einde te maken aan het geweld.
Het gaat om aanvallen die worden gepleegd op Afghaanse soldaten en in steden.
"Wat de Taliban nu doen is niet in overeenstemming met de overeenkomst die wij hebben gesloten. Ze zijn ook niet op de juiste weg richting het maken van een afspraak met de Afghaanse regering", aldus generaal Kenneth McKenzie van de Amerikaanse marine. "Het aantal aanvallen moet sterk worden verminderd."
Eind februari tekenden de VS en de Taliban een 'basisakkoord' om van daaruit verder te werken aan blijvende vrede in Afghanistan. De VS vielen het land in 2001 binnen en met de deal moest een einde worden gemaakt aan de oorlog in het land.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.
39 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag in de rechtbank van Parijs schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt donderdag in Turkije alleen deel aan overleg met Rusland als zijn ambtgenoot Vladimir Poetin ook komt. Dat zegt een adviseur van Zelensky tegen persbureau Reuters. De Oekraïense leider schuift niet aan als Rusland andere vertegenwoordigers stuurt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie van Londen heeft een man van 21 opgepakt voor brandstichting bij een huis van premier Keir Starmer. De man wordt ook in verband gebracht met twee andere branden. Voor zover bekend raakte niemand gewond. Het onderzoek wordt geleid door een antiterreurafdeling.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is dinsdag aangekomen in Saudi-Arabië. Hier begint hij de eerste grote buitenlandse reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij reist later ook naar Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geleden