VS: eerste gesprek met buitenlandminister Rusland sinds invasie
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft zijn eerste gesprek met zijn Russische collega Sergej Lavrov aangekondigd sinds de bloedige Russische invasie in Oekraïne. Blinken zal hameren op naleving van het akkoord over de export van graan uit Oekraïne, zo kondigde hij aan. Die uitvoer over de Zwarte Zee was door de oorlog stil komen te liggen.
De bewindsman wil verder tot een gevangenenruil komen tussen een Russische wapenhandelaar in een Amerikaanse cel en twee Amerikanen die in Rusland vastzitten, melden Amerikaanse media. De veroordeelde Rus Viktor Bout zou dan worden vrijgelaten als basketbalspeelster Brittney Griner en Paul Whelan naar huis mogen.
Volgens Blinken hebben de Amerikanen de Russen al enkele weken geleden een "substantieel voorstel" gedaan, maar hij noemde geen namen van Russen. Griner werd in februari aangehouden omdat ze drugs bij zich had, Whelan werd in 2018 gearresteerd voor spionage.
Blinken verwacht het telefoongesprek met Lavrov "de komende dagen".
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.
23 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.
2 uur geledenLOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.
7 uur geledenBRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.
10 uur geleden