VS draaien vertrek uit UNESCO onder Trump terug
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben zich weer aangemeld bij UNESCO, nadat het lidmaatschap onder de vorige president Donald Trump was opgezegd. De VN-organisatie heeft lidstaten laten weten dat de Amerikanen vanaf komende maand opnieuw deel willen uitmaken van de internationale organisatie voor onderwijs, wetenschap en cultuur.
Aan de geplande terugkeer bij UNESCO was weinig ruchtbaarheid gegeven. De VS hebben de VN-organisatie vorige week al discreet geïnformeerd over de plannen, bevestigde een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover nieuwssite Axios.
De toenmalige regering van Trump kondigde in 2017 aan UNESCO te verlaten. De organisatie had Palestina laten toetreden als volwaardige lidstaat. De VS, een belangrijke bondgenoot van Israël, waren daarom al in 2011 gestopt met hun betalingen aan UNESCO. Dat leidde tot een betalingsachterstand die uiteindelijk opliep naar ruim een half miljard dollar.
De regering van Trump verweet UNESCO "anti-Israël" te zijn en vond het niet in het Amerikaanse belang om de schuld af te betalen. De huidige regering van de Democraat Joe Biden zou juist vrezen dat het vertrek uit UNESCO rivaal China daar te veel invloed geeft. Het Amerikaanse Congres maakte vorig jaar al de weg vrij voor het hervatten van betalingen aan UNESCO.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
8 uur geleden