Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS draaien vertrek uit UNESCO onder Trump terug

VS draaien vertrek uit UNESCO onder Trump terug

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben zich weer aangemeld bij UNESCO, nadat het lidmaatschap onder de vorige president Donald Trump was opgezegd. De VN-organisatie heeft lidstaten laten weten dat de Amerikanen vanaf komende maand opnieuw deel willen uitmaken van de internationale organisatie voor onderwijs, wetenschap en cultuur.

Aan de geplande terugkeer bij UNESCO was weinig ruchtbaarheid gegeven. De VS hebben de VN-organisatie vorige week al discreet geïnformeerd over de plannen, bevestigde een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover nieuwssite Axios.

De toenmalige regering van Trump kondigde in 2017 aan UNESCO te verlaten. De organisatie had Palestina laten toetreden als volwaardige lidstaat. De VS, een belangrijke bondgenoot van Israël, waren daarom al in 2011 gestopt met hun betalingen aan UNESCO. Dat leidde tot een betalingsachterstand die uiteindelijk opliep naar ruim een half miljard dollar.

De regering van Trump verweet UNESCO "anti-Israël" te zijn en vond het niet in het Amerikaanse belang om de schuld af te betalen. De huidige regering van de Democraat Joe Biden zou juist vrezen dat het vertrek uit UNESCO rivaal China daar te veel invloed geeft. Het Amerikaanse Congres maakte vorig jaar al de weg vrij voor het hervatten van betalingen aan UNESCO.

Meer uit Buitenland

Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

12 minuten geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

50 minuten geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

3 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

4 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

6 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

10 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

11 uur geleden