Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS domineren lijst grootste beursbedrijven, ASML op plek 33

VS domineren lijst grootste beursbedrijven, ASML op plek 33

STUTTGART (ANP/DPA) - Amerikaanse bedrijven domineren de lijst met de honderd waardevolste beursgenoteerde ondernemingen: maar liefst 62 van deze bedrijven komen uit de Verenigde Staten. Volgens accountants- en adviesbureau EY, die de lijst heeft samengesteld, was techconcern Apple op de laatste dag van 2024 het waardevolste bedrijf met een beurswaarde van 3,78 biljoen dollar (zo'n 3669 miljard euro). Het waardevolste Nederlandse bedrijf is chipmachinefabrikant ASML, op de 33e plek.

De top 3 wordt afgemaakt door AI-chipbedrijf Nvidia en techconcern Microsoft, met beurswaardes van respectievelijk 3,28 biljoen dollar en 3,13 biljoen dollar op 31 december. De top 10 bestaat uit negen Amerikaanse ondernemingen, zoals Google-moederbedrijf Alphabet, webshopconcern Amazon en Facebook-moeder Meta Platforms. Staatsoliebedrijf Saudi Aramco is met een zesde plaats het enige bedrijf in dat rijtje dat niet uit de VS afkomstig is.

Het waardevolste Europese bedrijf is terug te vinden op plek 24. Dat is de Deense farmaceut Novo Nordisk, die flink heeft geprofiteerd van grote vraag naar zijn afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy. Het tweede Europese bedrijf op de lijst staat op plek 28 en is LVMH, het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co.

Meer uit Financieel

EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

2 minuten geleden
Europese Commissie betreurt besluit over rechtszaak Mercosur

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.

5 minuten geleden
Europees Parlement stemt Mercosur-deal naar rechtbank

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.

22 minuten geleden
Spaanse grootbank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela

DAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.

57 minuten geleden
Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

1 uur geleden
Baksteenfabrikanten mogen samen statiegeldsysteem opzetten

DEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.

2 uur geleden
ECB-president ziet beperkte impact op inflatie van heffingen VS

DAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.

3 uur geleden