VS domineren lijst grootste beursbedrijven, ASML op plek 33
STUTTGART (ANP/DPA) - Amerikaanse bedrijven domineren de lijst met de honderd waardevolste beursgenoteerde ondernemingen: maar liefst 62 van deze bedrijven komen uit de Verenigde Staten. Volgens accountants- en adviesbureau EY, die de lijst heeft samengesteld, was techconcern Apple op de laatste dag van 2024 het waardevolste bedrijf met een beurswaarde van 3,78 biljoen dollar (zo'n 3669 miljard euro). Het waardevolste Nederlandse bedrijf is chipmachinefabrikant ASML, op de 33e plek.
De top 3 wordt afgemaakt door AI-chipbedrijf Nvidia en techconcern Microsoft, met beurswaardes van respectievelijk 3,28 biljoen dollar en 3,13 biljoen dollar op 31 december. De top 10 bestaat uit negen Amerikaanse ondernemingen, zoals Google-moederbedrijf Alphabet, webshopconcern Amazon en Facebook-moeder Meta Platforms. Staatsoliebedrijf Saudi Aramco is met een zesde plaats het enige bedrijf in dat rijtje dat niet uit de VS afkomstig is.
Het waardevolste Europese bedrijf is terug te vinden op plek 24. Dat is de Deense farmaceut Novo Nordisk, die flink heeft geprofiteerd van grote vraag naar zijn afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy. Het tweede Europese bedrijf op de lijst staat op plek 28 en is LVMH, het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
5 uur geleden