VS deporteren ook niet-Mexicanen naar Mexico
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft de afgelopen week ruim 4000 gedeporteerden uit de Verenigde Staten ontvangen. Onder hen waren ook niet-Mexicanen, zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum. Eerder had zij zich nog verzet tegen de Amerikaanse deportatie van buitenlanders naar haar land.
Van de gedeporteerden was "de grote meerderheid" Mexicaans. Sinds het aantreden van de Amerikaanse president Donald Trump is er geen "substantiële" toename geweest van deportaties naar Mexico, benadrukte Sheinbaum.
De linkse leider had eerder gezegd dat haar regering niet had ingestemd met de herstart van het Blijf in Mexico-beleid van de regering Trump. Onder dat programma worden niet-Mexicaanse migranten teruggestuurd naar Mexico in afwachting van hun afhandeling door de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
5 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
5 uur geleden