VS denken dat Poetin niet stopt bij overwinning in de Donbas
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse inlichtingendiensten verwachten niet dat de Russische president Vladimir Poetin tevreden zal zijn als hij de Oost-Oekraïense Donbas-regio veroverd heeft. Hij zou de oorlog in Oekraïne voort willen zetten om ook doelen buiten de Donbas te halen, zegt Avril Haines, de directeur van de Nationale Inlichtingendiensten.
Het doel zou dan met name zijn om de oorlog uit te breiden naar Transnistrië, een afvallige regio in Moldavië. Waarnemers houden er al langer rekening mee dat de pro-Russische separatisten daar de regio de oorlog in willen trekken. Een Russische commandant zei eerder heel Zuid-Oekraïne te willen veroveren zodat Rusland verbonden is met Transnistrië.
Haines stond dinsdag de Senaat te woord. Ze zei dat Poetin zich voorbereidt op een lang conflict in Oekraïne. Moskou rekent er daarbij op dat de westerse steun na verloop van tijd zal afnemen.
Kernwapens
Volgens Haines zal Poetin "waarschijnlijk" de staat van beleg afkondigen in Rusland om de oorlog te kunnen blijven voeren. Hij heeft al zware verliezen geleden. De Amerikanen denken bijvoorbeeld dat er tot nu toe al acht tot tien generaals zijn omgekomen.
De inlichtingendirecteur voegde er nog aan toe dat ze momenteel niet verwacht dat Poetin kernwapens zal gebruiken. Alleen in het geval van een "existentiële dreiging" zou hij het overwegen. "Op dit moment is de strijd in een impasse beland en is geen van beide partijen aan het winnen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
35 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenBIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.
5 uur geleden