VS denken dat Gaza-deal deze week nog mogelijk is
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten denken dat een deal over een staakt-het-vuren en het vrijlaten van de Israëlische gijzelaars in de Gazastrook deze week nog "een reële mogelijkheid" is. Dat heeft veiligheidsadviseur Jake Sullivan gezegd tegen persbureau Bloomberg, al benadrukte hij ook gelijk dat er geen garanties zijn dat beide partijen akkoord zullen gaan.
Ingewijden meldden maandag dat er schot lijkt te zitten in de onderhandelingen over de oorlog, die inmiddels vijftien maanden duurt. Zowel Hamas als Israël lijkt positief te zijn over de gesprekken, die via bemiddelaars worden gevoerd in Qatar.
Volgens Amerikaanse media hoopt president Joe Biden nog een akkoord te bewerkstelligen voor hij over een week het Witte Huis moet verlaten. Ook aanstaand president Donald Trump heeft aangegeven dat hij wil dat het conflict dan is opgelost. Sullivan meldde dat de teams van beide presidenten met elkaar in contact staan over Gaza.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
25 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
6 uur geleden