Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS denken dat Gaza-deal deze week nog mogelijk is

VS denken dat Gaza-deal deze week nog mogelijk is

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten denken dat een deal over een staakt-het-vuren en het vrijlaten van de Israëlische gijzelaars in de Gazastrook deze week nog "een reële mogelijkheid" is. Dat heeft veiligheidsadviseur Jake Sullivan gezegd tegen persbureau Bloomberg, al benadrukte hij ook gelijk dat er geen garanties zijn dat beide partijen akkoord zullen gaan.

Ingewijden meldden maandag dat er schot lijkt te zitten in de onderhandelingen over de oorlog, die inmiddels vijftien maanden duurt. Zowel Hamas als Israël lijkt positief te zijn over de gesprekken, die via bemiddelaars worden gevoerd in Qatar.

Volgens Amerikaanse media hoopt president Joe Biden nog een akkoord te bewerkstelligen voor hij over een week het Witte Huis moet verlaten. Ook aanstaand president Donald Trump heeft aangegeven dat hij wil dat het conflict dan is opgelost. Sullivan meldde dat de teams van beide presidenten met elkaar in contact staan over Gaza.

Meer uit Buitenland

Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

2 minuten geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

1 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

6 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

9 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

9 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

10 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

10 uur geleden