Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-defensieminister: Israël riskeert strategische nederlaag

VS-defensieminister: Israël riskeert strategische nederlaag

WASHINGTON (ANP) - Als Israël niet meer doet om in de Gazastrook burgerdoden te vermijden of in de Westoever geweld door kolonisten in te perken, dan riskeert het land in zijn oorlog met Hamas een strategische nederlaag. Dat zegt de Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin.

Tijdens een toespraak voor een defensieforum in Californië op zaterdag greep Austin terug naar zijn ervaring als militair bevelhebber van troepen in Irak. "De les is niet dat je in stedelijke oorlogsvoering kunt winnen door burgers te beschermen. De les is dat je in stedelijke oorlogsvoering alleen kunt winnen door burgers te beschermen", zei hij. "Als je de burgerbevolking in dit soort gevechten in de armen van de vijand drijft, maak je van een tactische overwinning een strategische nederlaag."

Voor de start van de gevechtspauze op 24 november waren in de Gazastrook, volgens het bestuur daar, bijna 14.900 mensen om het leven gekomen door de oorlog. Onder hen zijn 6150 kinderen en 4000 vrouwen. Door de oorlog die op 7 oktober uitbrak, zijn volgens Hamas ook zo'n 36.000 gewonden gevallen. In veel wereldsteden zijn pro-Palestijnse betogingen geweest.

Austin herhaalde ook de Amerikaanse oproep voor een tweestatenoplossing voor de Israëlisch-Palestijnse kwestie. "Wij geloven dat Israëli's en Palestijnen een manier moeten vinden om het land te delen dat zij beiden hun thuis noemen", zei hij. "Het zou deze tragedie nog verergeren als het enige wat de Israëli's en Palestijnen aan het einde van deze verschrikkelijke oorlog te wachten stond, meer onzekerheid, meer woede en meer wanhoop was."

Meer uit Buitenland

Spaanse Hondius-opvarende test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.

3 uur geleden
Braziliaanse president ondergaat bestralingstherapie

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.

3 uur geleden
VK breekt hitterecord voor de maand mei

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.

6 uur geleden
Rusland roept buitenlandse burgers op Kyiv te verlaten

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.

6 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.

8 uur geleden
Iraanse delegatie aangekomen in Qatar voor onderhandelingen

DOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.

8 uur geleden
Gratie voor veroordeeld Cambodjaans oppositiekopstuk Kem Sokha

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.

8 uur geleden