Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-defensieminister: Israël riskeert strategische nederlaag

VS-defensieminister: Israël riskeert strategische nederlaag

WASHINGTON (ANP) - Als Israël niet meer doet om in de Gazastrook burgerdoden te vermijden of in de Westoever geweld door kolonisten in te perken, dan riskeert het land in zijn oorlog met Hamas een strategische nederlaag. Dat zegt de Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin.

Tijdens een toespraak voor een defensieforum in Californië op zaterdag greep Austin terug naar zijn ervaring als militair bevelhebber van troepen in Irak. "De les is niet dat je in stedelijke oorlogsvoering kunt winnen door burgers te beschermen. De les is dat je in stedelijke oorlogsvoering alleen kunt winnen door burgers te beschermen", zei hij. "Als je de burgerbevolking in dit soort gevechten in de armen van de vijand drijft, maak je van een tactische overwinning een strategische nederlaag."

Voor de start van de gevechtspauze op 24 november waren in de Gazastrook, volgens het bestuur daar, bijna 14.900 mensen om het leven gekomen door de oorlog. Onder hen zijn 6150 kinderen en 4000 vrouwen. Door de oorlog die op 7 oktober uitbrak, zijn volgens Hamas ook zo'n 36.000 gewonden gevallen. In veel wereldsteden zijn pro-Palestijnse betogingen geweest.

Austin herhaalde ook de Amerikaanse oproep voor een tweestatenoplossing voor de Israëlisch-Palestijnse kwestie. "Wij geloven dat Israëli's en Palestijnen een manier moeten vinden om het land te delen dat zij beiden hun thuis noemen", zei hij. "Het zou deze tragedie nog verergeren als het enige wat de Israëli's en Palestijnen aan het einde van deze verschrikkelijke oorlog te wachten stond, meer onzekerheid, meer woede en meer wanhoop was."

Meer uit Buitenland

Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

1 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

2 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

3 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

4 uur geleden
Israël ontzegt Palestijnse vicepresident toegang tot kerstmis

BETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.

5 uur geleden
Israëlisch parlement stemt voor omstreden 7 oktober-onderzoek

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement is in een eerste stemming akkoord gegaan met het opzetten van een commissie die onderzoek gaat doen naar wat er gebeurde op en voorafgaand aan 7 oktober 2023, de dag dat Hamas Israël aanviel en de Gaza-oorlog begon. Maar die commissie is omstreden, omdat die alleen zal bestaan uit politici. Oppositiepartijen vrezen dat het onderzoek gebruikt zal worden om de echte schuldvraag te verhullen en willen liever een onafhankelijk onderzoek.

6 uur geleden