VS-congreslid Greene maakt excuses voor Holocaust-vergelijking
WASHINGTON (ANP) - Het Republikeinse congreslid Marjorie Taylor Greene heeft excuses gemaakt voor haar eerdere vergelijkingen tussen het verplicht dragen van mondkapjes en vaccinatie tegen Covid-19 met het dragen van een Jodenster tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ze deed dat tijdens een korte toespraak na een bezoek aan het Holocaust Museum in Washington, melden Amerikaanse media.
"Ik heb een fout gemaakt en het zit me nu al een paar weken dwars", aldus de Amerikaanse politica. "Er zijn woorden die ik heb gezegd en opmerkingen waarvan ik weet dat ze beledigend zijn, en daarvoor wil ik mijn excuses aanbieden." Ze voegde eraan toe dat "er niets vergelijkbaar" is met de Jodenvervolging.
De uitspraken die Greene een paar weken geleden deed leidden tot grote ophef in de Verenigde Staten en leverde haar kritiek op van zowel prominente Democraten als Republikeinen. Desondanks bleef ze tot maandag haar uitspraken verdedigen.
Greene staat bekend om de complottheorieën die zij geregeld verspreidt. Ze herhaalde meermaals de valse bewering van Trump dat hij de verkiezingen op 3 november vorig jaar zou hebben gewonnen. Ook zou ze in 2018 en 2019 steun hebben betuigd aan oproepen om kopstukken van de Democratische partij te laten executeren of daar zelf toe hebben opgeroepen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de Verenigde Staten zich schuldig maken aan "staatsterrorisme tegen het moedige Venezolaanse volk". Het land onderhoudt goede banden met Venezuela, dat onder vuur lijkt te liggen van de VS.
24 minuten geledenBOGOTA (ANP) - Colombia is "diep bezorgd" over de berichten over aanvallen op buurland Venezuela, schrijft president Gustavo Petro van dat land op X. Die leiden volgens hem tot "escalatie van de spanningen in de regio". Internationale conflicten moeten vreedzaam worden opgelost, zegt Petro.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten voeren militaire aanvallen uit op Venezuela, melden Amerikaanse media op basis van een anonieme functionaris. Het Witte Huis en het Pentagon hebben nog niets laten weten over eventuele acties. Venezuela meldt Amerikaanse agressie tegen doelen in en om de hoofdstad Caracas.
45 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse regering heeft melding gemaakt van Amerikaanse aanvallen op het land. Washington zou uit zijn op de rijkdommen van Venezuela en daarom agressie plegen, zegt de regering. President Nicolás Maduro heeft de noodtoestand uitgeroepen en tot een algehele mobilisatie opgeroepen. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CBS heeft president Donald Trump tot aanvallen op Venezuela besloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben volgens media gezegd dat de regering op de hoogte is van explosies in de Venezolaanse hoofdstad Caracas. Het Witte Huis en het Pentagon hebben nog niets gemeld. De regering van president Donald Trump heeft de Venezolaanse leider Nicolás Maduro herhaaldelijk gedreigd met acties.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn luide explosies gehoord, evenals het geluid van vliegtuigen of helikopters. De ontploffingen lijken volgens onbevestigde berichten vooral te komen van een groot militair complex ten zuiden van de stad, Fuerte Tiuna. Onder meer in de omgeving van het grote militaire complex is de stroom uitgevallen.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
6 uur geleden