VS-congreslid Gallagher in Taiwan: meer wapenleveringen nodig
TAIPEI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse parlementslid Mike Gallagher, voorzitter van de commissie voor China van het Huis van Afgevaardigden, heeft donderdag in Taipei gezegd dat de Verenigde Staten de levering van wapens aan Taiwan moeten garanderen. De Republikein noemde de huidige achterstand in de door de VS toegezegde wapenleveringen een "groot probleem".
Gallagher, een felle criticus van China, is in gezelschap van vier andere Amerikaanse congresleden tot zaterdag op bezoek in Taiwan. In een ontmoeting met de Taiwanese president Tsai Ing-wen zei hij dat zijn reis bedoeld is om steun te betuigen aan het door China geclaimde Taiwan. In de delegatie zitten ook twee Democratische congresleden.
"Vandaag wordt vrijheid aangevallen door autoritaire agressie", zei Gallagher tegen Tsai tijdens een bijeenkomst die live online werd uitgezonden. "We moeten waakzamer zijn dan ooit als we onze vrijheid willen doorgeven aan de volgende generatie." Ook noemde hij Tsai een "leider binnen de vrije wereld".
Gallagher herhaalde de Amerikaanse steun later donderdag in een ontmoeting met vicepresident Lai Ching-te. Hij won medio januari de presidentsverkiezingen in Taiwan en volgt Tsai op 20 mei op. China verklaarde voor de stembusgang dat een overwinning voor "separatist" Lai "oorlog en achteruitgang" zou betekenen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
20 minuten geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn veertig kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland dringt aan op het onmiddellijke einde van de aanvallen door de VS en Israël op Iran. Er moet volgens het Kremlin worden teruggekeerd "naar het pad van de diplomatieke en politieke regeling" van conflicten.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.
1 uur geleden