VS: China wees telefoontje over neergehaalde ballon af
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft zaterdag tevergeefs geprobeerd te bellen met zijn Chinese collega Wei Fenghe, nadat de Amerikaanse luchtmacht de vermoedelijke Chinese spionageballon uit de lucht had geschoten. Een woordvoerder van het Pentagon zei dinsdag dat China niet reageerde op het verzoek voor een telefoongesprek tussen beide ministers.
China noemde het Amerikaanse optreden een "overduidelijke overreactie" en beklaagde zich erover dat het niet op de hoogte was gesteld. De woordvoerder van het Pentagon, brigadegeneraal Patrick Ryder, zei dat de VS meteen na het neerschieten contact hebben gezocht. "Helaas heeft de Volksrepubliek China ons verzoek afgewezen", aldus Ryder.
De Chinese ballon ter grootte van drie bussen vloog dagenlang boven de VS alvorens zaterdag boven de Atlantische Oceaan uit de lucht te worden geschoten. Volgens China ging het om een afgedreven weerballon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
5 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
5 uur geleden