VS: China wees telefoontje over neergehaalde ballon af
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft zaterdag tevergeefs geprobeerd te bellen met zijn Chinese collega Wei Fenghe, nadat de Amerikaanse luchtmacht de vermoedelijke Chinese spionageballon uit de lucht had geschoten. Een woordvoerder van het Pentagon zei dinsdag dat China niet reageerde op het verzoek voor een telefoongesprek tussen beide ministers.
China noemde het Amerikaanse optreden een "overduidelijke overreactie" en beklaagde zich erover dat het niet op de hoogte was gesteld. De woordvoerder van het Pentagon, brigadegeneraal Patrick Ryder, zei dat de VS meteen na het neerschieten contact hebben gezocht. "Helaas heeft de Volksrepubliek China ons verzoek afgewezen", aldus Ryder.
De Chinese ballon ter grootte van drie bussen vloog dagenlang boven de VS alvorens zaterdag boven de Atlantische Oceaan uit de lucht te worden geschoten. Volgens China ging het om een afgedreven weerballon.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
15 minuten geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
3 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
5 uur geleden