VS: China blokkeert aanschaf vliegtuigen van Amerikaanse makelij
WASHINGTON (ANP/RTR) - China staat luchtvaartmaatschappijen in het land niet toe voor tientallen miljarden dollars vliegtuigen van Amerikaanse makelij te kopen. Die beschuldiging uitte de Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo. Volgens haar houdt Beijing zich niet aan toezeggingen om Amerikaanse goederen te kopen als onderdeel van handelsafspraken uit 2020. Dat akkoord werd met de vorige regering onder leiding van Donald Trump gesloten.
Volgens Raimondo moeten de Chinezen zich aan de afspraken houden. "Er zijn voor tientallen miljarden dollars aan vliegtuigen die Chinese luchtvaartmaatschappijen willen kopen, maar de Chinese regering staat dat in de weg", zei ze.
Dave Calhoun, president-directeur van de Amerikaanse vliegtuigproducent Boeing, drong er in maart bij de Verenigde Staten op aan om de mensenrechten en andere geschillen gescheiden te houden van de handelsbetrekkingen met Beijing. "We kunnen het ons niet veroorloven om van die markt te worden afgesloten", zei hij destijds.
Boeing verhoogde vorige week zijn prognose voor de vraag naar vliegtuigen vanuit China voor de komende 20 jaar. Daarbij vertrouwt het concern op de snelle economische opleving in het land na de coronacrisis, de toekomstige groei van prijsvechters en de opmars van de e-commerce. Chinese luchtvaartmaatschappijen hebben tot 2040 volgen Boeing 8700 nieuwe vliegtuigen nodig. Die zouden op basis van catalogusprijzen bijna 1,5 biljoen dollar, omgerekend bijna 1,3 biljoen euro, waard zijn. China is goed voor een kwart van alle orders van Boeing.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
40 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
2 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
2 uur geleden