Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-buitenlandminister Blinken naar Brussel voor herstellen banden

VS-buitenlandminister Blinken naar Brussel voor herstellen banden

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken komt volgende week naar Brussel. Hij neemt deel aan de ministerraad van de NAVO en spreekt met de voorzitter van de Europese Commissie en de EU-buitenlandchef, heeft zijn ministerie bekend gemaakt. Blinken wil de onder ex-president Trump verstoorde banden met de NAVO en EU herstellen. "De bijeenkomsten in Brussel bekrachtigen opnieuw onze verbintenis met onze bondgenoten en Europese partners en onze gezamenlijke agenda", aldus de verklaring uit Washington.

Blinken ontmoet dinsdag 23 maart NAVO-topman Jens Stoltenberg en doet mee aan de tweedaagse bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO. Zijn deelname moet de "vastberaden wil van de regering-Biden benadrukken om de transatlantische alliantie te versterken en de relatie nieuw leven in te blazen". Op de agenda staan onder meer de toekomst van het militaire bondgenootschap, China en Rusland, klimaatverandering, cyberveiligheid, terreurbestrijding, energiezekerheid en 'andere uitdagingen'.

Met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en EU-buitenlandchef Josep Borrell spreekt Blinken onder andere over de aanpak van de coronapandemie en een duurzaam economisch herstel, klimaatverandering en versterking van de democratie.

Op 25 maart keert de Democraat terug naar Washington, aldus de mededeling.

Meer uit Buitenland

Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

47 minuten geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

1 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

3 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

3 uur geleden
Parlementslid: 179 mensen vrij onder Venezolaanse gratiewet

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.

3 uur geleden
Museumdirecteur Des Cars vertrekt bij het Louvre

PARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.

4 uur geleden
Slowakije: weer olie via Droezjba-pijpleiding vanaf donderdag

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.

4 uur geleden