Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-buitenlandminister Blinken naar Brussel voor herstellen banden

VS-buitenlandminister Blinken naar Brussel voor herstellen banden

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken komt volgende week naar Brussel. Hij neemt deel aan de ministerraad van de NAVO en spreekt met de voorzitter van de Europese Commissie en de EU-buitenlandchef, heeft zijn ministerie bekend gemaakt. Blinken wil de onder ex-president Trump verstoorde banden met de NAVO en EU herstellen. "De bijeenkomsten in Brussel bekrachtigen opnieuw onze verbintenis met onze bondgenoten en Europese partners en onze gezamenlijke agenda", aldus de verklaring uit Washington.

Blinken ontmoet dinsdag 23 maart NAVO-topman Jens Stoltenberg en doet mee aan de tweedaagse bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO. Zijn deelname moet de "vastberaden wil van de regering-Biden benadrukken om de transatlantische alliantie te versterken en de relatie nieuw leven in te blazen". Op de agenda staan onder meer de toekomst van het militaire bondgenootschap, China en Rusland, klimaatverandering, cyberveiligheid, terreurbestrijding, energiezekerheid en 'andere uitdagingen'.

Met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en EU-buitenlandchef Josep Borrell spreekt Blinken onder andere over de aanpak van de coronapandemie en een duurzaam economisch herstel, klimaatverandering en versterking van de democratie.

Op 25 maart keert de Democraat terug naar Washington, aldus de mededeling.

Meer uit Buitenland

Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

2 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

4 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

10 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

11 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

14 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

14 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

14 uur geleden