VS-buitenlandminister Blinken naar Brussel voor herstellen banden
BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken komt volgende week naar Brussel. Hij neemt deel aan de ministerraad van de NAVO en spreekt met de voorzitter van de Europese Commissie en de EU-buitenlandchef, heeft zijn ministerie bekend gemaakt. Blinken wil de onder ex-president Trump verstoorde banden met de NAVO en EU herstellen. "De bijeenkomsten in Brussel bekrachtigen opnieuw onze verbintenis met onze bondgenoten en Europese partners en onze gezamenlijke agenda", aldus de verklaring uit Washington.
Blinken ontmoet dinsdag 23 maart NAVO-topman Jens Stoltenberg en doet mee aan de tweedaagse bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO. Zijn deelname moet de "vastberaden wil van de regering-Biden benadrukken om de transatlantische alliantie te versterken en de relatie nieuw leven in te blazen". Op de agenda staan onder meer de toekomst van het militaire bondgenootschap, China en Rusland, klimaatverandering, cyberveiligheid, terreurbestrijding, energiezekerheid en 'andere uitdagingen'.
Met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en EU-buitenlandchef Josep Borrell spreekt Blinken onder andere over de aanpak van de coronapandemie en een duurzaam economisch herstel, klimaatverandering en versterking van de democratie.
Op 25 maart keert de Democraat terug naar Washington, aldus de mededeling.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.
33 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.
2 uur geleden