VS breiden sancties tegen Tsjetsjeense leider Kadirov uit
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft extra sancties opgelegd aan Ramzan Kadirov, leider van de zuidelijke Russische deelrepubliek Tsjetsjenië. Hij kan nu niet meer naar de Verenigde Staten reizen vanwege grove schendingen van de mensenrechten, waaronder marteling.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei in een verklaring dat hij zich zorgen maakt dat Kadirov, een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, de nieuwe uitbraak van het coronavirus gebruikt als excuus voor verdere schendingen van de mensenrechten in het gebied.
Kadirov kreeg in 2017 al financiële sancties opgelegd wegen vermeende schendingen van de mensenrechten. Rusland keurde dit sterk af. Kadirov zelf dreef er de spot mee.
De laatste aanwijzing geldt ook voor zijn vrouw Medni Kadirova en zijn beide dochters Aishat en Karina, aldus Pompeo in een verklaring.
"Het ministerie heeft uitgebreide geloofwaardige informatie dat Kadirov verantwoordelijk is voor talrijke grove schendingen van de rechten van de mens die teruggaan tot meer dan een decennium, met inbegrip van marteling en buitengerechtelijke executies", zei Pompeo. Hij vroeg andere landen om soortgelijke maatregelen te nemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
8 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
31 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geleden