Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS breiden sancties tegen Tsjetsjeense leider Kadirov uit

VS breiden sancties tegen Tsjetsjeense leider Kadirov uit

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft extra sancties opgelegd aan Ramzan Kadirov, leider van de zuidelijke Russische deelrepubliek Tsjetsjenië. Hij kan nu niet meer naar de Verenigde Staten reizen vanwege grove schendingen van de mensenrechten, waaronder marteling.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei in een verklaring dat hij zich zorgen maakt dat Kadirov, een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, de nieuwe uitbraak van het coronavirus gebruikt als excuus voor verdere schendingen van de mensenrechten in het gebied.

Kadirov kreeg in 2017 al financiële sancties opgelegd wegen vermeende schendingen van de mensenrechten. Rusland keurde dit sterk af. Kadirov zelf dreef er de spot mee.

De laatste aanwijzing geldt ook voor zijn vrouw Medni Kadirova en zijn beide dochters Aishat en Karina, aldus Pompeo in een verklaring.

"Het ministerie heeft uitgebreide geloofwaardige informatie dat Kadirov verantwoordelijk is voor talrijke grove schendingen van de rechten van de mens die teruggaan tot meer dan een decennium, met inbegrip van marteling en buitengerechtelijke executies", zei Pompeo. Hij vroeg andere landen om soortgelijke maatregelen te nemen.

Meer uit Buitenland

Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

16 minuten geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

2 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

3 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

4 uur geleden
Dode gemeld bij aanhoudende protesten in Iran

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.

4 uur geleden
Israël gaat verbod op hulporganisaties handhaven

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.

4 uur geleden
Zeker tien doden door ontploffing in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.

8 uur geleden