VS breiden sancties tegen Tsjetsjeense leider Kadirov uit
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft extra sancties opgelegd aan Ramzan Kadirov, leider van de zuidelijke Russische deelrepubliek Tsjetsjenië. Hij kan nu niet meer naar de Verenigde Staten reizen vanwege grove schendingen van de mensenrechten, waaronder marteling.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei in een verklaring dat hij zich zorgen maakt dat Kadirov, een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, de nieuwe uitbraak van het coronavirus gebruikt als excuus voor verdere schendingen van de mensenrechten in het gebied.
Kadirov kreeg in 2017 al financiële sancties opgelegd wegen vermeende schendingen van de mensenrechten. Rusland keurde dit sterk af. Kadirov zelf dreef er de spot mee.
De laatste aanwijzing geldt ook voor zijn vrouw Medni Kadirova en zijn beide dochters Aishat en Karina, aldus Pompeo in een verklaring.
"Het ministerie heeft uitgebreide geloofwaardige informatie dat Kadirov verantwoordelijk is voor talrijke grove schendingen van de rechten van de mens die teruggaan tot meer dan een decennium, met inbegrip van marteling en buitengerechtelijke executies", zei Pompeo. Hij vroeg andere landen om soortgelijke maatregelen te nemen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
5 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
7 uur geleden