Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS blokkeren resolutie over bestand in Gaza in Veiligheidsraad

VS blokkeren resolutie over bestand in Gaza in Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP) - De Verenigde Staten houden zoals verwacht een resolutie tegen in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over een humanitair staakt-het-vuren in Gaza. De resolutie, die werd voorgesteld door Algerije, zit onderhandelingen in de weg, zegt de Amerikaanse VN-ambassadeur Linda Thomas-Greenfield.

Als de Veiligheidsraad met een resolutie komt over Gaza, moet die de onderhandelingen tussen Hamas en Israël "helpen, niet hinderen", aldus Thomas-Greenfield. Het voorstel van Algerije om te voorzien in een bestand om te helpen bij humanitaire hulpverlening was volgens haar "wensdenken en onverantwoordelijk". De Amerikaanse ambassadeur zegt herhaaldelijk geprobeerd te hebben om de resolutie te verbeteren, maar daarin geen gehoor gekregen te hebben.

Verschillende landen uitten hun teleurstelling dat de resolutie gesneuveld is. Zwitserland en Frankrijk hadden bijvoorbeeld graag een andere uitkomst gezien, zeiden de ambassadeurs van die landen. China zei dat burgers de dupe zouden worden van deze uitkomst. "Alleen door de vlammen van de oorlog in Gaza te doven, kunnen we voorkomen dat het hellevuur de hele regio zal verslinden", aldus ambassadeur Zhang Jun.

Eigen resolutie

De VS werken aan een eigen resolutie, die volgens Thomas-Greenfield een grotere bijdrage zal leveren aan het bestrijden van de gevolgen van de oorlog voor burgers. Het Amerikaanse voorstel zal ook meer recht doen aan de werkzaamheden van verschillende VN-organisaties, zo zei ze. De ambassadeur verwees daarbij ook naar het werk van Sigrid Kaag, die probeert de humanitaire steun in het gebied te verbeteren.

Hulporganisaties zijn teleurgesteld en wijzen op de belangrijke rol die de VS hebben in het tot stand brengen van een staakt-het-vuren. "Door Israëls handelen blijven mensen in Gaza in onmenselijke omstandigheden. Daar zijn de VS medeplichtig aan", aldus een woordvoerder van Oxfam Novib. Medico International stelt dat "de wreedheden niet zullen stoppen zonder druk van buitenaf" op Israël. Volgens een woordvoerder moet steun aan Israël alleen geleverd worden onder de voorwaarde dat de humanitaire crisis in de Gazastrook wordt aangepakt.

Meer uit Buitenland

7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

22 minuten geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

1 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

1 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

2 uur geleden
Trump waarschuwt dat Iran snel 'betekenisvolle deal' moet sluiten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."

2 uur geleden
Koning Charles verschijnt in het openbaar na arrestatie Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.

2 uur geleden
Israël: geen wederopbouw van Gaza zonder ontwapening Hamas

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.

2 uur geleden