Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS blokkeren resolutie over bestand in Gaza in Veiligheidsraad

VS blokkeren resolutie over bestand in Gaza in Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP) - De Verenigde Staten houden zoals verwacht een resolutie tegen in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over een humanitair staakt-het-vuren in Gaza. De resolutie, die werd voorgesteld door Algerije, zit onderhandelingen in de weg, zegt de Amerikaanse VN-ambassadeur Linda Thomas-Greenfield.

Als de Veiligheidsraad met een resolutie komt over Gaza, moet die de onderhandelingen tussen Hamas en Israël "helpen, niet hinderen", aldus Thomas-Greenfield. Het voorstel van Algerije om te voorzien in een bestand om te helpen bij humanitaire hulpverlening was volgens haar "wensdenken en onverantwoordelijk". De Amerikaanse ambassadeur zegt herhaaldelijk geprobeerd te hebben om de resolutie te verbeteren, maar daarin geen gehoor gekregen te hebben.

Verschillende landen uitten hun teleurstelling dat de resolutie gesneuveld is. Zwitserland en Frankrijk hadden bijvoorbeeld graag een andere uitkomst gezien, zeiden de ambassadeurs van die landen. China zei dat burgers de dupe zouden worden van deze uitkomst. "Alleen door de vlammen van de oorlog in Gaza te doven, kunnen we voorkomen dat het hellevuur de hele regio zal verslinden", aldus ambassadeur Zhang Jun.

Eigen resolutie

De VS werken aan een eigen resolutie, die volgens Thomas-Greenfield een grotere bijdrage zal leveren aan het bestrijden van de gevolgen van de oorlog voor burgers. Het Amerikaanse voorstel zal ook meer recht doen aan de werkzaamheden van verschillende VN-organisaties, zo zei ze. De ambassadeur verwees daarbij ook naar het werk van Sigrid Kaag, die probeert de humanitaire steun in het gebied te verbeteren.

Hulporganisaties zijn teleurgesteld en wijzen op de belangrijke rol die de VS hebben in het tot stand brengen van een staakt-het-vuren. "Door Israëls handelen blijven mensen in Gaza in onmenselijke omstandigheden. Daar zijn de VS medeplichtig aan", aldus een woordvoerder van Oxfam Novib. Medico International stelt dat "de wreedheden niet zullen stoppen zonder druk van buitenaf" op Israël. Volgens een woordvoerder moet steun aan Israël alleen geleverd worden onder de voorwaarde dat de humanitaire crisis in de Gazastrook wordt aangepakt.

Meer uit Buitenland

Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

13 minuten geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

23 minuten geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

57 minuten geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

3 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

4 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

4 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

5 uur geleden