Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS blij met Israëlische belofte voor meer noodhulp in Gaza

VS blij met Israëlische belofte voor meer noodhulp in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwelkomen de aankondiging om meer humanitaire hulp toe te laten tot de Gazastrook. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt wel dat hij nu ook graag wil zien dat die belofte snel wordt omgezet in daden.

"Het bewijs zit echt in de resultaten en die zullen we de komende dagen en weken zien ontvouwen", aldus Blinken. Hij zegt nauwlettend in de gaten te houden hoeveel vrachtwagens met noodhulp worden toegelaten en wil ook dat Israël er alles aan doet om burgers en hulpverleners te beschermen tijdens de oorlog.

De Amerikanen hebben de laatste weken veel druk uitgeoefend op Israël om meer te doen voor de Palestijnse burgerbevolking in Gaza. President Joe Biden belde donderdag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om zijn "groeiende frustratie" over het handelen van Israël te uiten.

Meer uit Buitenland

Mediamagnaat Jimmy Lai opnieuw veroordeeld

HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.

1 uur geleden
Australische premier wil strengere wapenwetten

SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Twee doden in huis van regisseur Rob Reiner in LA

LOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.

1 uur geleden
Inzamelingsactie voor held Bondi Beach haalt 340.000 dollar op

SYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.

2 uur geleden
Zeker 21 doden na stortregen in Marokkaanse kuststad Safi

SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.

3 uur geleden
ABC News: schutters Bondi Beach hadden IS-vlag in hun auto

SYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.

3 uur geleden
Uiterst rechtse José Antonio Kast wint presidentsverkiezing Chili

SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.

6 uur geleden