VS blij met Israëlische belofte voor meer noodhulp in Gaza
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwelkomen de aankondiging om meer humanitaire hulp toe te laten tot de Gazastrook. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt wel dat hij nu ook graag wil zien dat die belofte snel wordt omgezet in daden.
"Het bewijs zit echt in de resultaten en die zullen we de komende dagen en weken zien ontvouwen", aldus Blinken. Hij zegt nauwlettend in de gaten te houden hoeveel vrachtwagens met noodhulp worden toegelaten en wil ook dat Israël er alles aan doet om burgers en hulpverleners te beschermen tijdens de oorlog.
De Amerikanen hebben de laatste weken veel druk uitgeoefend op Israël om meer te doen voor de Palestijnse burgerbevolking in Gaza. President Joe Biden belde donderdag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om zijn "groeiende frustratie" over het handelen van Israël te uiten.
Meer uit Buitenland
ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
10 uur geleden