Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS blij met Israëlische belofte voor meer noodhulp in Gaza

VS blij met Israëlische belofte voor meer noodhulp in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwelkomen de aankondiging om meer humanitaire hulp toe te laten tot de Gazastrook. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt wel dat hij nu ook graag wil zien dat die belofte snel wordt omgezet in daden.

"Het bewijs zit echt in de resultaten en die zullen we de komende dagen en weken zien ontvouwen", aldus Blinken. Hij zegt nauwlettend in de gaten te houden hoeveel vrachtwagens met noodhulp worden toegelaten en wil ook dat Israël er alles aan doet om burgers en hulpverleners te beschermen tijdens de oorlog.

De Amerikanen hebben de laatste weken veel druk uitgeoefend op Israël om meer te doen voor de Palestijnse burgerbevolking in Gaza. President Joe Biden belde donderdag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om zijn "groeiende frustratie" over het handelen van Israël te uiten.

Meer uit Buitenland

EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

27 minuten geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

1 uur geleden
Pakistan stuurt op grote schaal militaire hulp naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.

1 uur geleden
Hongaarse president zegt aan te blijven, ondanks oproep Magyar

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.

1 uur geleden
Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

3 uur geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

3 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

4 uur geleden