Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS bieden Russen ontwapeningsoverleg en beperking oefeningen aan

VS bieden Russen ontwapeningsoverleg en beperking oefeningen aan

GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - De Amerikanen hebben de Russen overleg aangeboden over ontwapening en het beperken van militaire oefeningen. Het aanbod kwam tijdens crisisberaad in het Zwitserse Genève omdat de spanningen tussen Washington en Moskou hoog zijn opgelopen.

De Amerikanen en andere westerse landen vrezen een Russische invasie in Oekraïne, gezien de opbouw van een enorme Russische troepenmacht aan de grens. Washington dreigde al met forse strafmaatregelen, maar volgens Moskou is er niets aan de hand. De Russen willen wel afdwingen dat Oekraïne geen lid wordt van het militaire bondgenootschap NAVO.

Het topoverleg in de Amerikaanse missie in Genève tussen de onderministers van Buitenlandse Zaken moest in ieder geval verdere escalatie van de Oekraïne-crisis voorkomen. Rusland voelt zich bedreigd door uitbreiding van de NAVO richting oosten. Drie voormalige Sovjetstaten, de Baltische landen sloten zich eerder bij de alliantie aan. Moskou eist veiligheidsgaranties, zoals de belofte dat Oekraïne nooit deel zal uitmaken van het bondgenootschap. De Oekraïense regering wil juist graag lid worden.

Tegemoetkomingen

De Russische bewindsman Sergej Rjabkov en zijn Amerikaanse collega Wendy Sherman overlegden lang met elkaar, nadat ze elkaar zondagavond al een paar uur hadden gesproken. Volgens Sherman betekent vermindering van de spanningen dat de Russische troepen teruggaan naar hun barakken of dat de Russen de Amerikanen vertellen welke oefeningen plaatsvinden en wat hun doel is. Rjabkov op zijn beurt noemde de situatie niet hopeloos, maar wil wel tegemoetkomingen van de Amerikanen.

De komende dagen volgt meer overleg over de crisis. Rusland praat verder met onder meer de NAVO en de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE).

Meer uit Buitenland

Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

50 minuten geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

4 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

6 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

6 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

7 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

9 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

9 uur geleden