VS bieden Oekraïne garantiestellingen ter waarde van 1 miljard
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben Oekraïne een garantiestelling tot maximaal 1 miljard dollar (883,5 miljoen euro) aangeboden, laat buitenlandminister Antony Blinken weten in een mededeling. De garantiestelling moet het makkelijker maken voor Oekraïne om leningen af te sluiten.
"Dit aanbod zal Oekraïne's mogelijkheden voor economische stabiliteit, groei en voorspoed versterken voor z'n inwoners, in het licht van het ontwrichtende gedrag van Rusland."
Tussen 2014 en 2016 gaven de VS al drie keer garantiestellingen van ieder 1 miljard dollar af aan Oekraïne. "Deze garanties waren in de vorige periode dat Rusland agressief optrad cruciaal voor Oekraïne om succesvol de economie te stabiliseren," zegt Blinken. In 2014 annexeerde Rusland het Oekraïense schiereiland de Krim en sinds dat jaar steunt Rusland separatisten in het oosten van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
10 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
2 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
10 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
12 uur geleden