VS bieden Oekraïne extra militaire hulp plus financiële steun
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdag een nieuw militair hulppakket voor Oekraïne ter waarde van 800 miljoen dollar aangekondigd. Het bestaat uit militair materieel dat specifiek geschikt is voor de strijd in de overwegend vlakke Donbas-regio in het oosten van Oekraïne, waarop het Russische leger sinds kort zijn 'speciale militaire operatie' richt.
"Dit pakket bevat zware artilleriewapens, tientallen houwitsers en 144.000 bijbehorende munitiepatronen. Het bevat ook meer tactische drones", zei Biden.
Ook maakte de president bekend dat de VS Oekraïne zullen voorzien van verdere directe hulp van 500 miljoen dollar, zodat het land in staat blijft om cruciale overheidsactiviteiten voort te zetten. Deze financiële hulp komt bovenop de 500 miljoen dollar die Biden in maart al aankondigde. Daarmee komt de totale economische hulp van de VS voor Oekraïne alleen al in de laatste twee weken op 1 miljard dollar, zei Biden.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.
53 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif begint woensdag met een vier dagen durend bezoek aan Saudi-Arabië, Qatar en Turkije, terwijl wordt gespeculeerd over nieuwe Iraans-Amerikaanse vredesonderhandelingen in Pakistan. Sharif treedt op als een belangrijke bemiddelaar tussen de twee landen in oorlog.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt dit jaar nog eens minstens 120.000 drones naar Oekraïne om te helpen de Russische invasietroepen af te weren. De aankondiging komt voor nieuw overleg van de bondgenoten van Oekraïne over het inzamelen van militaire hulp voor het land. Ze moeten zich niet laten afleiden door de oorlog in het Midden-Oosten, onderstreepte de Britse defensieminister John Healey.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
6 uur geleden