Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS bieden extra defensieve steun aan Oekraïne en Taiwan

VS bieden extra defensieve steun aan Oekraïne en Taiwan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen Oekraïne nog eens 100 miljoen dollar (ongeveer 92 miljoen euro) aan "veiligheidshulp" verlenen, zei minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken dinsdag. De Oekraïners zullen onder meer beschikking krijgen over extra anti-pantsersystemen.

Vrijdag kondigde het Amerikaanse ministerie van Defensie al aan nog eens 300 miljoen dollar uit te trekken voor extra militaire steun aan Oekraïne. Dat geld zal worden besteed aan onder meer lasergestuurde raketsystemen, drones, pantservoertuigen, machinegeweren en satellietdiensten. De dinsdag aangekondigde 100 miljoen dollar komt hier nog eens bovenop.

In totaal heeft de regering van president Joe Biden meer dan 2,4 miljard dollar beschikbaar gesteld voor versterking van de Oekraïense strijdkrachten. Het merendeel van dat geld, ruim 1,7 miljard dollar, is toegezegd sinds de Russische inval in Oekraïne, die op 24 februari begon.

Ook gaan de VS extra militaire steun verlenen aan Taiwan, meldde het ministerie van Defensie dinsdag. Dat zal niet gebeuren in de vorm van een gift zoals aan Oekraïne, maar door de verkoop van een pakket bestaande uit training, planning, fielding, inzet, operatie, onderhoud en instandhouding van het Taiwanese luchtverdedigingssysteem ('Patriot Air Defense System'). Met de verkoop is zo'n 95 miljoen dollar gemoeid.

Meer uit Buitenland

Israël roept op tot evacuatie van heel Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft voor het eerst opgeroepen tot de evacuatie van heel Gaza-Stad. De honderdduizenden inwoners moeten volgens een evacuatiebevel via een kustroute vertrekken naar al-Mawasi in het zuiden.

41 minuten geleden
Nepal draait verbod op sociale media terug na dodelijke protesten

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Nepal heeft een verbod op sociale media teruggedraaid, een dag na protesten tegen het beleid waarbij zeker negentien doden vielen. Demonstranten, vooral jongeren, voerden actie tegen het verbod en corruptie.

1 uur geleden
Thaise ex-premier veroordeeld tot een jaar cel

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is door het hooggerechtshof van het land veroordeeld tot een jaar cel. De nog altijd zeer invloedrijke Shinawatra was eerder deze week teruggekomen naar Thailand na een verblijf van enkele dagen in het buitenland.

3 uur geleden
Volledige verjaardagsboek Epstein openbaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het volledige boek dat voor de vijftigste verjaardag van Jeffrey Epstein werd samengesteld, is door de House Oversight Committee vrijgegeven. Democraten in de commissie publiceerden eerder maandag al de verjaardagskaart die Donald Trump zou hebben geschreven. Inmiddels is het hele verjaardagscadeau via een Dropbox-link in te zien. Wel zijn enkele details zwartgelakt.

3 uur geleden
Familie Murdoch akkoord over toekomst media-imperium

NEW YORK (ANP) - De kinderen van de Australische mediamagnaat Rupert Murdoch zijn het eens geworden over de toekomst van zijn media-imperium. Murdochs zoon Lachlan krijgt van zijn zussen Prudence en Elisabeth en broer James de controle over het bedrijf, heeft de familie maandag laten weten. In ruil daarvoor zullen de drie ieder zo'n 1,1 miljard dollar (ruim 930 miljoen euro) ontvangen, vertelde een bron met kennis van de deal aan The New York Times.

5 uur geleden
Geen hitterecord in augustus, temperatuur wel hoger dan gemiddeld

BONN (ANP) - In augustus is wereldwijd een gemiddelde temperatuur van 16,6 graden geregistreerd. Dat is iets lager dan in de twee jaren ervoor, maar het is nog steeds aanzienlijk hoger dan in alle voorgaande jaren werd gemeten. Dat meldt de Europese klimaatdienst Copernicus.

5 uur geleden
Hulpvloot richting Gaza: schip mogelijk geraakt door drone

BARCELONA (ANP) - Een van de schepen met activisten die onderweg zijn naar Gaza om hulp te leveren en aandacht te vragen voor de humanitaire situatie in het Palestijnse gebied, is op de Middellandse Zee geraakt door "mogelijk een drone". Dat meldt de organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla Mission. Alle bemanningsleden en passagiers aan boord van het schip zijn ongedeerd.

7 uur geleden