
VS bevestigen dat Noord-Koreanen tegen Oekraïne vechten
WASHINGTON (ANP/RTR) - Noord-Koreaanse troepen waren de afgelopen dagen voor het eerst betrokken bij gevechten tegen Oekraïense troepen in de Russische grensregio Koersk. Dat is van twee Amerikaanse functionarissen vernomen.
Volgens een van de bronnen deden de Noord-Koreanen op 4 november mee aan de strijd. De functionarissen zeiden niet of er Noord-Koreaanse slachtoffers waren en gaven geen verdere details.
Oekraïne had op 4 november gemeld dat Noord-Koreaanse troepen waren aangevallen in Koersk, dat gedeeltelijk is veroverd door Oekraïense strijdkrachten. Noord-Korea stuurde ongeveer 10.000 troepen naar Rusland om dat land te helpen in de oorlog tegen Oekraïne. Internationaal is bezorgd gereageerd op deze ontwikkeling. NAVO-leider Mark Rutte sprak over een "significante escalatie".
Meer uit Buitenland
TARRAGONA (ANP) - De bosbrand bij het Spaanse Tarragona, in de regio Catalonië, heeft zich verder uitgebreid. Een gebied van 2300 hectare is inmiddels getroffen, berichten El País en andere Spaanse media.
19 minuten geledenNARBONNE (ANP) - De Franse snelweg A9 richting de Spaanse grens is dinsdagochtend in beide richtingen weer open na de afsluiting van maandagavond vanwege een grote bosbrand bij Narbonne. Er staat nog wel een forse file, die volgens de ANWB goed is voor een half uur tot een uur vertraging. De weg was dicht tussen Narbonne en Perpignan.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk beperkt het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten door werkgevers. Medewerkers moeten de mogelijkheid krijgen om zich uit te spreken over seksueel wangedrag of discriminatie, schrijft de BBC.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.
8 uur geleden