VS bevestigen dat Noord-Koreanen tegen Oekraïne vechten
WASHINGTON (ANP/RTR) - Noord-Koreaanse troepen waren de afgelopen dagen voor het eerst betrokken bij gevechten tegen Oekraïense troepen in de Russische grensregio Koersk. Dat is van twee Amerikaanse functionarissen vernomen.
Volgens een van de bronnen deden de Noord-Koreanen op 4 november mee aan de strijd. De functionarissen zeiden niet of er Noord-Koreaanse slachtoffers waren en gaven geen verdere details.
Oekraïne had op 4 november gemeld dat Noord-Koreaanse troepen waren aangevallen in Koersk, dat gedeeltelijk is veroverd door Oekraïense strijdkrachten. Noord-Korea stuurde ongeveer 10.000 troepen naar Rusland om dat land te helpen in de oorlog tegen Oekraïne. Internationaal is bezorgd gereageerd op deze ontwikkeling. NAVO-leider Mark Rutte sprak over een "significante escalatie".
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
6 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
13 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
16 uur geleden