Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS bevestigen dat Noord-Koreanen tegen Oekraïne vechten

VS bevestigen dat Noord-Koreanen tegen Oekraïne vechten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Noord-Koreaanse troepen waren de afgelopen dagen voor het eerst betrokken bij gevechten tegen Oekraïense troepen in de Russische grensregio Koersk. Dat is van twee Amerikaanse functionarissen vernomen.

Volgens een van de bronnen deden de Noord-Koreanen op 4 november mee aan de strijd. De functionarissen zeiden niet of er Noord-Koreaanse slachtoffers waren en gaven geen verdere details.

Oekraïne had op 4 november gemeld dat Noord-Koreaanse troepen waren aangevallen in Koersk, dat gedeeltelijk is veroverd door Oekraïense strijdkrachten. Noord-Korea stuurde ongeveer 10.000 troepen naar Rusland om dat land te helpen in de oorlog tegen Oekraïne. Internationaal is bezorgd gereageerd op deze ontwikkeling. NAVO-leider Mark Rutte sprak over een "significante escalatie".

Meer uit Buitenland

Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

38 minuten geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

1 uur geleden
Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

2 uur geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

2 uur geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

2 uur geleden
'Grote zorgen' Rusland over Europese troepen in Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.

2 uur geleden
Internetblokkade Iran gaat zevende dag in

TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.

3 uur geleden