Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS betichten China van economische oorlogvoering tegen Australië

VS betichten China van economische oorlogvoering tegen Australië

SYDNEY (ANP/AFP) - China voert een "economische oorlog" tegen Australië door een groot aantal handelssancties tegen het land. Dat heeft de belangrijkste Amerikaanse afgezant voor de regio Asia-Pacific gezegd. Volgens topdiplomaat Kurt Campbell probeert China Australië "op z'n knieën te krijgen".

China heeft de laatste tijd een reeks beperkingen opgelegd op Australische goederen zoals agrarische producten, grondstoffen en ook wijn en voedsel vanwege een almaar verslechterende politieke relatie. Dat komt mede door opmerkingen van de Australische premier Scott Morrison dat hij onafhankelijk onderzoek wilde naar de herkomst van het coronavirus. Ook andere factoren zoals een Australisch verbod op 5G-apparatuur van het Chinese telecombedrijf Huawei spelen een rol in het conflict.

Volgens Campbell, die sprak op een instituut in Sydney, wil China Australië "breken" met die sancties. Hij stelt dat Beijing steeds vijandelijker wordt en vastbesloten is om zijn wil in het buitenland op te leggen. Onder leiding van president Xi Jinping wordt China steeds assertiever, meer bereid om risico's te nemen en worden stappen gezet die andere landen als dwingend ervaren, verklaarde Campbell.

Meer uit Financieel

Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

14 minuten geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

49 minuten geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

2 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

2 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

5 uur geleden