Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS betalen nog deze maand 200 miljoen dollar aan WHO

VS betalen nog deze maand 200 miljoen dollar aan WHO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten betalen nog deze maand ruim 200 miljoen dollar aan de wereldgezondheidsorganisatie WHO. De vorige regering onder president Trump had zich teruggetrokken uit de VN-organisatie omdat die in samenspraak met Peking nalatig en misleidend zou zijn geweest in de aanpak van de coronacrisis.

Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei in de VN-Veiligheidsraad dat de VS zijn financiële verplichtingen nog deze maand nakomen. De VS zijn goed voor 20 procent van de inkomsten van de WHO en zullen er volgens Blinken aan bijdragen dat de organisatie de wereldwijde reactie op de pandemie kan leiden.

De regering van Trumps opvolger Joe Biden had al gezegd de voorgenomen terugtrekking uit de WHO ongedaan te maken en weer een rol te gaan spelen in internationale organisaties. De Amerikanen doen ook weer meer met het vaccinatieprogramma Covax, waarin 92 landen samenwerken voor wereldwijde inenting tegen het virus.

Meer uit Buitenland

Rusland roept buitenlandse burgers op Kyiv te verlaten

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.

37 minuten geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Iraanse delegatie aangekomen in Qatar voor onderhandelingen

DOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.

2 uur geleden
Gratie voor veroordeeld Cambodjaans oppositiekopstuk Kem Sokha

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.

2 uur geleden
Kremlin noemt aanvallen op Kyiv vergelding, blijft aanvallen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zegt Kyiv te blijven aanvallen bij wijze van vergelding voor een vermeende aanval op studentenhuisvesting in de bezette Oekraïense regio Loehansk. Bij die aanval van vrijdag zouden volgens het Kremlin 21 doden zijn gevallen, onder wie veel jonge vrouwen.

3 uur geleden
Paus Leo roept op tot 'ontwapening' van AI

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV waarschuwt voor de "nieuwe vormen van slavernij" door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en roept op tot de "ontwapening" ervan. Dat staat in zijn encycliek die de paus maandag presenteerde in het bijzijn van onder anderen AI-experts. Het is de eerste zogenoemde encycliek van paus Leo. In zo'n gewichtige pauselijke brief presenteert de kerkelijk leider zijn kijk op een thema.

4 uur geleden
Paus: idee van een legitieme oorlog is gedateerd

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo noemt het idee van een "gerechtvaardigde oorlog" gedateerd. Dat doet de religieuze leider in de pauselijke brief die hij maandag presenteerde, een zogenoemde encycliek. Hoewel hij in dat schrijven vooral ingaat op de rol van geloof in tijden van kunstmatige intelligentie, lijkt de paus met zijn woorden ook te doelen op de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.

4 uur geleden