VS betalen nog deze maand 200 miljoen dollar aan WHO
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten betalen nog deze maand ruim 200 miljoen dollar aan de wereldgezondheidsorganisatie WHO. De vorige regering onder president Trump had zich teruggetrokken uit de VN-organisatie omdat die in samenspraak met Peking nalatig en misleidend zou zijn geweest in de aanpak van de coronacrisis.
Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei in de VN-Veiligheidsraad dat de VS zijn financiële verplichtingen nog deze maand nakomen. De VS zijn goed voor 20 procent van de inkomsten van de WHO en zullen er volgens Blinken aan bijdragen dat de organisatie de wereldwijde reactie op de pandemie kan leiden.
De regering van Trumps opvolger Joe Biden had al gezegd de voorgenomen terugtrekking uit de WHO ongedaan te maken en weer een rol te gaan spelen in internationale organisaties. De Amerikanen doen ook weer meer met het vaccinatieprogramma Covax, waarin 92 landen samenwerken voor wereldwijde inenting tegen het virus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
9 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
9 uur geleden