VS beschuldigen Rusland van troepenopbouw in Belarus
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten beschuldigen Rusland van een troepenopbouw in Belarus. Rusland wil de ongeveer 5000 militairen die daar nu zijn gestationeerd versterken met nog zo'n 25.000 man, zei de Amerikaanse ambassadeur in de VN-Veiligheidsraad.
De troepen in Belarus bevinden zich volgens ambassadeur Linda Thomas-Greenfield op nog geen twee uur afstand van de Oekraïense hoofdstad Kiev. "Dit is de grootste mobilisatie van troepen in Europa in decennia", zei ze.
De bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad werd gehouden vanwege de vermeende dreiging voor Oekraïne. De raad heeft volgens de Amerikaanse ambassadeur de verantwoordelijkheid Rusland een duidelijke boodschap te sturen waarin wordt aangedrongen op een diplomatieke oplossing en uitsluiting van verdere militaire stappen.
Vanwege de Russische troepenopbouw bij Oekraïne zijn de spanningen in de regio flink opgelopen. Volgens het Westen zijn er plannen voor een invasie. Rusland ontkent dat, maar komt wel met eisen om de situatie te de-escaleren. De Russen willen dat NAVO-troepen Oost-Europa verlaten en de belofte dat Oekraïne nooit lid kan worden van het militaire samenwerkingsverband. De NAVO en de VS hebben deze zogenoemde veiligheidseisen verworpen.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
3 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
13 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
3 uur geleden