VS beschuldigen Rusland formeel van misdaden tegen menselijkheid
MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Rusland maakt zich in Oekraïne schuldig aan misdaden tegen de menselijkheid. Dat stelt de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris op de veiligheidsconferentie in München. Het is de eerste keer dat de Verenigde Staten die beschuldiging richting Rusland formeel uitspreken.
Harris zegt ook dat de Russische troepen "omvangrijk en systemisch" de burgerbevolking in hun buurland aanvallen. Ze kondigde in München formeel aan dat de VS "zonder twijfel" Russische misdaden tegen de menselijkheid hebben vastgesteld.
Harris sprak onder andere van moord, verkrachting en marteling. Ook noemde ze het "barbaarse en onmenselijke" bloedbad in Boetsja en het bombardement van een kraamziekenhuis in Marioepol. "Hun acties zijn een aanval op onze gezamenlijke waardes en onze gezamenlijke menselijkheid."
De regering van Joe Biden sprak al wel eerder over oorlogsmisdaden. De Amerikanen stimuleren Kiev om alle misdaden goed te documenteren, zodat de kans op vervolging zo groot mogelijk is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
2 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
13 uur geleden