VS beschuldigen Cuba van decennialange spionage
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beschuldigen Cuba ervan decennialang tot in de hoogste regionen te hebben gespioneerd in de VS. Dat staat in een maandag gepubliceerde rapportage van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het zou gaan om "de meest verreikende en beschadigende infiltratie van een geheime dienst in de Amerikaanse geschiedenis".
"Bijna zeven decennia lang heeft het Cubaanse regime een belangrijke rol gespeeld in iedere noemenswaardige extreemlinkse opstand, revolutie en militante beweging in en buiten het westelijk halfrond", zo haalt de Miami Herald een medewerker van het ministerie van Buitenlandse Zaken aan. "De omvangrijke inlichtingen- en ideologische netwerken hebben geholpen bij de opkomst van uiterst links in ons land en in ons werelddeel."
Als voorbeeld wordt in de rapportage Manuel Rocha genoemd, de Amerikaanse ambassadeur in Bolivia, die vijftien jaar kreeg voor spionage in opdracht van Cuba. Hij zou onder meer de veiligheidsraad, het ministerie van Buitenlandse Zaken en het operationeel commando voor Zuid-Amerika hebben geïnfiltreerd. Ook een medewerker van eerder genoemd ministerie, Walter Kendall Myers, zou jarenlang voor Cuba hebben gewerkt, en zich onder meer toegang hebben verschaft tot informatie binnen dat ministerie en de CIA.
Code Pink
Verder zou het land 'radicale' zwarte activisten hebben gesteund en banden hebben onderhouden met diverse groeperingen, zoals het antimilitaristische Code Pink, dat zich inspant om belastinggeld weg te halen bij defensie om dit te herinvesteren in publiekere doeleinden. Met die focus op het aanwakkeren van maatschappelijke onrust, zoals de VS dat zien, zou Cuba de VS "tegen zichzelf" willen keren.
Cuba heeft altijd volgehouden geen bedreiging voor de VS te vormen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebola-gevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 2423, waarvan 967 met dodelijke afloop. Dat heeft de Congolese regering maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.
4 uur geledenSANAA (ANP) - De sluiting van de Straat van Hormuz heeft de al bestaande voedselcrisis in Jemen verergerd, zegt Save the Children. De sluiting van de belangrijke zeestraat heeft de prijzen van voedsel en brandstof opgedreven. De ngo ziet dat steeds meer mensen zich daardoor melden bij ondervoedingsklinieken.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.
6 uur geledenROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.
7 uur geledenCOLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.
8 uur geleden