VS beschuldigen Assange van banden met hackers Anonymous
WASHINGTON (ANP) - WikiLeaks-oprichter Julian Assange wordt door het Amerikaanse ministerie van Justitie beschuldigd van samenwerken met de hackerscollectieven Anonymous en LulzSec. Dat maakte het ministerie woensdagavond (lokale tijd) bekend.
Volgens het ministerie gaf Assange de leider van LulzSec in 2012 een lijst met doelwitten die gehackt moesten worden. Het zou onder meer gaan om de Amerikaanse veiligheidsdiensten CIA en NSA. De LulzSec-baas werkte op dat moment, volgens het ministerie, al samen met de FBI. Ook zou een hacker die voor beide collectieven werk verrichtte, gehackte data op WikiLeaks hebben gepubliceerd.
Assange zit op dit moment vast in het Verenigd Koninkrijk. Dat land moet bepalen of hij wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten, waar hij wordt beschuldigd van het in gevaar brengen van de nationale veiligheid en samenzweren om geheime informatie te achterhalen.
Volgens het ministerie wordt Assange niet van nieuwe misdrijven verdacht, maar zijn de beschuldigingen gepubliceerd en aan het dossier toegevoegd, om een vollediger beeld te schetsen van wat Assange deed.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
3 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
4 uur geleden