VS beschuldigen Assange van banden met hackers Anonymous
WASHINGTON (ANP) - WikiLeaks-oprichter Julian Assange wordt door het Amerikaanse ministerie van Justitie beschuldigd van samenwerken met de hackerscollectieven Anonymous en LulzSec. Dat maakte het ministerie woensdagavond (lokale tijd) bekend.
Volgens het ministerie gaf Assange de leider van LulzSec in 2012 een lijst met doelwitten die gehackt moesten worden. Het zou onder meer gaan om de Amerikaanse veiligheidsdiensten CIA en NSA. De LulzSec-baas werkte op dat moment, volgens het ministerie, al samen met de FBI. Ook zou een hacker die voor beide collectieven werk verrichtte, gehackte data op WikiLeaks hebben gepubliceerd.
Assange zit op dit moment vast in het Verenigd Koninkrijk. Dat land moet bepalen of hij wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten, waar hij wordt beschuldigd van het in gevaar brengen van de nationale veiligheid en samenzweren om geheime informatie te achterhalen.
Volgens het ministerie wordt Assange niet van nieuwe misdrijven verdacht, maar zijn de beschuldigingen gepubliceerd en aan het dossier toegevoegd, om een vollediger beeld te schetsen van wat Assange deed.
Meer uit Buitenland
GANIM (ANP/AFP) - De illegale Israëlische nederzetting Ganim op de Westelijke Jordaanoever is ruim twintig jaar nadat die werd ontruimd weer officieel geopend. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz was erbij en zei dat de Israëliërs er nu "voor altijd" blijven.
24 minuten geledenORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
2 uur geledenLONGYEARBYEN (ANP/AFP) - Een man heeft op Spitsbergen een boete gekregen van 50.000 kronen, omgerekend 4550 euro, wegens het wekken van een ijsbeer. Het is op Spitsbergen verboden een ijsbeer onnodig te storen, te lokken of te achtervolgen.
3 uur geledenGROBBENDONK (ANP/BELGA) - Op een camping ten oosten van Antwerpen heeft donderdag een dodelijke brand gewoed. In een van de getroffen chalets is een lichaam aangetroffen, meldt het Antwerpse parket.
3 uur geledenBURGAS (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Bulgaarse kuststad Burgas. Dat hebben de Bulgaarse organiserende omroep BNT en de European Broadcasting Union (EBU) bekendgemaakt. De stad krijgt de voorkeur boven hoofdstad Sofia, de enige andere overgebleven kandidaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft zich uitgesproken tegen een blokkade van Palestijnse woningen, inclusief een van een Amerikaanse staatsburger, door kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Hij spreekt op X van "terreur" en "Israëlische terroristen".
5 uur geleden