Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS bereiden zich voor op vele besmettingen met omikronvariant

VS bereiden zich voor op vele besmettingen met omikronvariant

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten bereiden zich vanwege de omikronvariant van het coronavirus voor op vele nieuwe besmettingen en ongevaccineerden die naar verwachting in het ziekenhuis zullen belanden. De test-, vaccinatie- en ziekenhuiscapaciteit wordt uitgebreid, zo meldt het Witte Huis voorafgaand aan de toespraak van president Joe Biden over het coronabeleid.

Van alle nieuwe besmettingen gaat het in bijna driekwart van de gevallen om omikron. Verregaande maatregelen zoals lockdowns liggen vooralsnog niet op tafel. Biden zal naar verwachting geen beperkingen voor het dagelijks leven aankondigen. Omikron moet volgens het Witte Huis serieus worden genomen, maar de variant is geen reden voor paniek.

Duizend artsen, verpleegkundigen en medisch legerpersoneel worden gemobiliseerd zodat zij indien nodig in januari en februari in het land kunnen worden ingezet. Ook worden medische apparaten en beschermingsmiddelen klaargemaakt, zodat die snel kunnen worden geleverd aan ziekenhuizen. Ziekenhuizen krijgen daarnaast hulp bij het opschalen van de capaciteit.

Nieuwe testlocaties

Er zal op meer plekken worden gevaccineerd. Ongeveer 73 procent van de bevolking is al volledig ingeënt en dagelijks worden circa 1 miljoen boosterprikken gezet. Er komen ook nieuwe testlocaties, zodat meer mensen getest kunnen worden op het coronavirus. Ook worden 500 miljoen sneltests voor thuisgebruik gekocht. Die kunnen Amerikanen vanaf januari gratis bestellen.

De VS zullen daarnaast vanwege de omikronvariant nog eens 580 miljoen dollar (514 miljoen euro) aan internationale organisaties geven voor de strijd tegen corona, zo meldt buitenlandminister Antony Blinken. De snelle verspreiding van omikron bevestigt volgens Blinken dat meer moet worden gedaan om de pandemie te beëindigen en dat "niemand van ons veilig is totdat we allemaal veilig zijn".

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

4 minuten geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

5 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

6 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

6 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

7 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

9 uur geleden