VS bereiden nieuwe sancties tegen Rusland voor
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt een nieuw pakket van sancties tegen Rusland voor. De regering-Biden maakt die naar verwachting donderdag al bekend. Volgens ingewijden zullen zowel Russische personen als Russische entiteiten worden geraakt door de sancties.
De sancties houden verband met vermeende Russische inmenging in de Amerikaanse verkiezingen en met een grootschalige computerinbraak bij onder meer de Amerikaanse overheid. De cyberaanval, die naar verluidt ook het werk is van de Russen, kwam in december aan het licht en trof ook tal van bedrijven.
Volgens een ingewijde betekenen de sancties ook dat enkele Russische diplomaten gaan worden uitgezet. Het zou gaan om zo'n tien Russische overheidsfunctionarissen. Daarnaast wil de Amerikaanse overheid rond de dertig entiteiten raken met de sancties, vertelt een bron aan persbureau Reuters.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden